Kasia Zielińska opublikowała kontrowersyjne zdjęcie
fot. Instagram/katarzynazielinska

Kasia Zielińska pije alkohol w ciąży? Jej odpowiedź daje do myślenia!

Kto by się spodziewał, że zdjęcie Kasi Zielińskiej wywoła takie kontrowersje! Czy aktorka naprawdę pije wino w czasie ciąży? Dowiedz się, co odpowiedziała!
Hanna Szczesiak
Kasia Zielińska opublikowała kontrowersyjne zdjęcie
fot. Instagram/katarzynazielinska
Pod koniec lipca magazyn Party poinformował, że Kasia Zielińska, jedna z ulubionych aktorek Polaków, spodziewa się drugiego dziecka! Aktorka opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym jeden szczegół nie mógł zostać niezauważony: kieliszek! Czy aktorka naprawdę pije alkohol w ciąży?

Wino w ciąży? Nic z tych rzeczy!

"Wino?" – zapytała jedna z użytkowniczek Instagrama pod zdjęciem Zielińskiej. W związku z ostatnimi doniesieniami, że aktorka po raz drugi zostanie mamą, takie pytanie można uznać za uzasadnione – picie alkoholu w ciąży jest całkowicie zabronione! Żeby uniknąć niepotrzebnych domysłów i kontrowersji, aktorka od razu odpowiedziała na komentarz fanki. "Sok z bzu? Proszę, więcej wyrozumiałości i pozytywnego myślenia. Polecam" – napisała. Zobaczcie zdjęcie:
 
Redakcja poleca: Lampka wina w ciąży wskazana na trawienie? Opinia położnej [WIDEO]
Uważasz, że lampka wina w ciąży nie zaszkodzi? W 175 ml czerwonego wina jest aż 17 g czystego alkoholu etylowego, a każda jego dawka może być groźna dla płodu. Pozwalanie sobie nawet na jeden kieliszek wina w ciąży jest więc absolutnie zakazane.

Alkohol w ciąży jest zabroniony

Picie alkoholu w ciąży jest całkowicie zabronione. Nawet kieliszek wina czy piwa może zaszkodzić dziecku – alkohol bez problemu przenika łożysko i dostaje się do krwiobiegu. Alkoholowy zespół płodowy (FAS) lub inne negatywne skutki picia alkoholu w ciąży nie muszą być widoczne od razu po narodzinach dziecka. Zaburzenia mogą się ujawnić dopiero w wieku przedszkolnym czy szkolnym. Pamiętaj, że pijąc nawet niewielkie ilości alkoholu w ciąży, narażasz zdrowie swojego dziecka!

Zobacz także: Czy ciężarna może pić niewielkie ilości alkoholu? [WIDEO]

Źródło: Instagram
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy