Kasjerzy zarabiają więcej niż nauczyciele
fot. Adobe Stock

Kasjer w supermarkecie zarabia więcej od DYPLOMOWANEGO NAUCZYCIELA!

Ministerstwo Edukacji nie planuje zmian w płacach nauczycieli. Tymczasem sieci handlowe zapowiadają podwyżki dla początkujących kasjerów. Już wkrótce minimalna pensja pracownika supermarketu będzie przewyższać wynagrodzenia dyplomowanych nauczycieli.
Aleksandra Zaborowska
Kasjerzy zarabiają więcej niż nauczyciele
fot. Adobe Stock
Sieć sklepów Lidl planuje podwyżki pensji o 150-200 zł. Pracownik tej sieci supermarketów otrzyma na początek pensję w wysokości 3550-4350 zł brutto (ostateczna kwota zależna jest od miejscowości). Po dwóch latach pracy płace wzrastają już do 3900-4800 zł brutto.

Kasjer zarabia więcej niż nauczyciel

Nauczyciel stażysta z tytułem magistra i profesjonalnym przygotowaniem pedagogicznym otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 2949 brutto. Jest to kwota aż o 600 zł mniejsza niż u początkującego kasjera Lidla. Nauczyciel kontraktowy otrzymuje wynagrodzenie wyższe zaledwie o kilkadziesiąt złotych (3034 zł). Na płacę zbliżoną do pensji kasjera może liczyć dopiero… nauczyciel mianowany, który zarabia 3445 zł.

Niestety, nawet nauczyciel dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem otrzymuje zasadnicze wynagrodzenie w wysokości 4046 zł. Nadal jest to pensja o 25% niższa od tej, którą otrzymuje kasjer z dwuletnim doświadczeniem.

Sieci supermarketów często oferują także dodatkowe benefity dla pracowników. Lidl zapewnia m.in. prywatną opiekę medyczną dla całej rodziny, ubezpieczenie na życie, a także umożliwia konsultacje z ekspertami od problemów prawnych, finansowych czy osobistych. Otrzymują także bony na święta, wyprawki szkolne dla dzieci, a także karty oferujące dostęp do obiektów sportowych.  

Na takie udogodnienia nie mogą liczyć pracownicy oświaty. Ministerstwo nie planuje także w tym roku żadnych podwyżek.

Źródło: glos.pl, money.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy