Zwykły kaszel? To może być krztusiec! – czytaj historię 4-miesięcznego chłopca

Apel młodej matki w postaci zamieszczonego filmu obrazującego skutki choroby dziecka ma być przestrogą dla rodziców. Sprawdź, czy właściwie chronisz przed nią swoje dziecko.
Dziecko chore na krztusiec kaszle
fot. Rebecca Harreman
Zobacz ściskający za serce film, który zamieściła Rebecca Harreman, mama 4-miesięcznego chłopca chorego na krztusiec. Młoda mama zamieściła film na Facebooku. W komentarzu apeluje do rodziców, aby szczepili swoje dzieci.

"Ok, wiem, że mówiłam, że odetnę się od nienawiści, ale jestem zmęczona. Cholernie zmęczona. Czuwam od 3 tygodni, zrywając się za każdym razem, gdy mój synek kaszle, bo boję się, że  przestanie oddychać. Za każdym pojedynczym razem. Nie mogę i nie przekażę tego obowiązku nikomu innemu, ponieważ i tak nie mogę spać.

Więc dla tych z was, którzy zastanawiają się, czy zaszczepić dziecko, czy nie... może ten filmik was przekona. 

Jest to DOBRY napad kaszlu u 4 miesięcznego dziecka z krztuścem - 23 dni od początku objawów, kiedy najgorsze powinno już minąć. To trwa do 100 dni, ale zwykłe przeziębienie, które złapałam,  będąc z dzieckiem w szpitalu, powoduje nawrót choroby.  

Teraz kiedy piszę “dobry" mam na myśli, niegroźny. Nawet nie jest on na tyle długi, by określić go napadem kaszlu. To jest nic w porównaniu z tym, kiedy (synek) robił się siny od tak silnego i długiego kaszlu, że nie mógł wziąć ani jednego oddechu..."

Poznaj objawy krztuśca!
 

"... Wyobraź sobie, że choruje na to maleńki noworodek. Potrafisz to sobie wyobrazić?  (...)

Nie dbam o to, czy będziesz próbować udowodnić mi, że szczepionki nie działają. Nie obchodzi mnie, że szczepienia mają skutki uboczne, ponieważ każdy człowiek na tym świecie, inaczej reaguje na wszystkie rodzaje żywności, produktów i leków.W ogóle mnie to nie obchodzi, nawet jeśli pewnego dnia udowodnią, że one nie działają. 

Wiesz dlaczego? Dlatego, że przynajmniej próbowałam zrobić coś, żeby tego uniknąć, a nie siedzieć i mówić: "no wiesz, szczepienia nie działają, więc po prostu będę tu siedzieć i nic nie robić" (...)
Więc proszę, udostępnij to i poszerzaj świadomość... a nie jakieś bzdury.

Robi się coraz gorzej, ponieważ ludzie się nie szczepią."

- Specjaliści ostrzegają, że nie można zaprzestać szczepienia niemowląt, gdyż u nich krztusiec może mieć szczególnie ciężki przebieg. Krztusiec był jedną z najczęstszych przyczyn zgonów niemowląt. Obecnie choroba powraca. - napisała Katarzyna Pinkosz. Kiedy powinnaś zaszczepić dziecko i dlaczego to takie ważne przeczytasz w artykule "Krztusiec wciąż groźny dla małych dzieci".
Redakcja poleca: Odra w Europie! A czy szczepionka przeciw odrze jest bezpieczna? [WIDEO]
Wysypka po szczepieniu przeciw odrze to niepożądany odczyn poszczepienny, ale... świadczy o tym, że układ odpornościowy dobrze reaguje na szczepienie. A co z autyzmem? I dlaczego w Norwegii 96 proc. rodziców szczepi dzieci, choć szczepienia są nieobowiązkowe - mówi dr Paweł Stefanoff.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Idą Święta!

Dziecięce problemy