Jak się zmienia ciało w ciąży i po porodzie
fot. Adobe Stock

Dlaczego każda z nas powinna przeczytać "Ciałoterapię"?

Jesteś w ciąży, masz wiele obaw i chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat swojego ciała po porodzie? A może lubisz być świadoma funkcjonowania swojego organizmu i chcesz zagłębić wiedzę na jego temat? Jeśli tak, to książka dr Katarzyny Jasiewicz pt. "Ciałoterapia" będzie dla Ciebie odpowiednią lekturą.
Jak się zmienia ciało w ciąży i po porodzie
fot. Adobe Stock
Doktor Katarzyna Jasiewicz jest lekarzem medycyny estetycznej, szkoleniowcem, promotorką zdrowia oraz ekspertem medialnym. Zajmuje się zastosowaniem laserów w medycynie. Prowadzi niepubliczny zakład opieki zdrowotnej w Krakowie. Swoją pracę łączy również z działaniami edukacyjnymi. Nakładem wydawnictwa Edipresse Książki ukazała się jej książka zatytułowana "Ciałoterapia" - książka, którą powinna przeczytać każda mama!

Czego nie wiesz o swojej miednicy?

Pierwsza część książki poświęcona jest miednicy. Zdaniem autorki miednica jest kobiecym centrum dowodzenia. Dowiesz się, jak jest ona zbudowana, jak wpływają na nią emocje oraz poznasz jej funkcje. Poznasz także ćwiczenia, które korzystnie działają na mięśnie dna miednicy i zagłębisz się w mało przyjemną tematykę dotyczącą nietrzymania moczu.
Oprócz rozdziałów stricte związanych z budową ciała znajdziesz tu również aspekty psychologiczne. Są one skupione na relacji matki z córką. Jeśli jesteś matką nastolatki, pomogą Ci one uporać się z wychowaniem dojrzewającej córki oraz z wprowadzeniem jej w świat kobiecości.
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Ciąża i poród w "Ciałoterapii"

Autorka nie pominęła również tematyki związanej z ciążą i porodem. W tym rozdziale dowiesz się, jak odpowiednio przygotować swoją miednicę do porodu. Poznasz ćwiczenia, dzięki którym podczas porodu będziesz mogła rozluźnić mięśnie w odpowiednim momencie.

Powinnaś wiedzieć, że ważną kwestią jest twoje podejście do porodu. Dużą rolę spełnia tutaj wyobraźnia, o której mówi sama autorka: "Poród wyobrażaj sobie spokojnie i pozytywnie. Nastawianie się na ból i obawę, czy wszystko będzie dobrze, jest kiepskim rozwiązaniem. [...] Uwierz, że poród może być wręcz mistycznym doznaniem, a ból cię wzmocni. Myśl pozytywnie – to pomaga". Po przygotowaniach i dobrym nastawianiu się przyszedł czas na poród. Znajdziesz tu przydatne informacje na temat sposobu rodzenia, podawania oksytocyny, znieczulenia zewnątrzoponowego, czy nacinania krocza. Jasiewicz zwraca uwagę na twój odpoczynek po porodzie. Wyjaśnia, dlaczego jest on istotny, informując przy tym o powracaniu miednicy do formy sprzed ciąży.

Jak pokochać swój brzuch?

Druga połowa książki poświęcona jest części ciała, której prawie każda z nas nie lubi.
"Od wieków stanowi o atrakcyjności. Kiedyś panie nosiły gorset, dziś brzuch ma być płaski i umięśniony. Jest najczęściej nielubianą okolicą ciała i powodem braku akceptacji swojego wyglądu".
Oprócz wizualnej funkcji posiada jedną z ważniejszych, jaką jest ochrona narządów wewnętrznych oraz rozwijającej się ciąży. O tym wszystkim możesz dowiedzieć się w drugiej części lektury. Przybliży Ci ona choroby, na które narażony jest twój brzuch oraz sposoby jak ich unikać.

  [content:1_2873,0_24843,0_24083:CMNews]
Nie brakuje także propozycji ćwiczeń, czy sposobów na lepsze kształtowanie twojej sylwetki. Zostaniesz poinformowana o problemie niskiego poczucia wartości wśród Polek. "Co druga Polka chciałaby, żeby jej ciało wyglądało inaczej, a co trzecia czuje się gorsza, kiedy porównuje się z innymi". Dotyczy to także nastolatek. Uświadomisz sobie, że to, co mówisz na temat własnego wyglądu, ma ogromny wpływ na twoje dziecko, które cię obserwuje. Zwrócisz uwagę na to, jak powinnaś kształtować córkę, aby uniknąć pojawienia się u niej zaburzeń odżywiania.

Znajdziesz tu także porady, jak przygotować mięśnie brzucha do ciąży i porodu oraz informacje o zmianach, których możesz się spodziewać w wyglądzie i funkcjonowaniu swojego brzucha.
Dr Jasiewicz będzie starała się nakłonić cię do naturalnego porodu, odpowiednio to argumentując. Pomogą ci też informacje o ćwiczeniach, jakie można wykonywać w trakcie trwania ciąży. Nie zabrakło też informacji o rozstępach.

Przeczytaj "Ciałoterapię", bo...

W książce Katarzyny Jasiewicz znajdziesz wiele tematów związanych z twoim organizmem. Nie tylko w zakresie cielesności, czy pielęgnacji, ale także w zakresie psychologii. Zobaczysz treści związane z metamorfozami oraz z ingerencją w twoje ciało. W związku z tym, że autorka jest lekarzem oraz promotorem zdrowia możesz mieć pewność, że masz do czynienia z profesjonalną i rzeczową treścią.
Znajdziesz tu coś dla siebie bez znaczenia, czy jesteś przyszłą, lub obecną mamą, a może mamą córki wchodzącej w okres dorastania, czy nawet dojrzałą kobietą.
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy