Katarzyna Zielińska o godzeniu pracy i macierzyństwa
fot. ONS.pl

Kasia Zielińska apeluje do mam, które próbują godzić pracę i macierzyństwo

Czujesz się winna, bo chcesz rozwijać się zawodowo, a przecież jesteś mamą? Koniecznie przeczytaj, co aktorka ma ci do powiedzenia. W zupełności się z nią zgadzamy!
Milena Oszczepalińska
Katarzyna Zielińska o godzeniu pracy i macierzyństwa
fot. ONS.pl
Czujesz się rozdarta i trochę winna przez to, że nie poświęcasz dzieciom stu procent swojej uwagi? Z drugiej strony uwielbiasz swoją pracę, chcesz się rozwijać i nie wyobrażasz sobie siebie wyłącznie w roli pani domu? Nie martw się, nie ty jedna masz ten dylemat. Z podobnymi zmaganiami mierzy się uwielbiana przez Polki aktorka, Katarzyna Zielińska. Zamiast jednak narzekać na swój los, postanowiła podnieść na duchu wszystkie mamy i wystosowała do nich na instagramie specjalny apel. Jej słowa bardzo nam się spodobały!

„Kiedy gram, jestem rozdarta”

Kasia Zielińska oprócz tego, że jest mamą dwóch synów, jest też utalentowaną aktorką. Czy kocha swoje dzieci? Oczywiście, że tak! Jak sama przyznaje, są jej największą miłością. Ale praca to również coś, co kocha i co daje jej szczęście, więc nie dziwne, że nie chce z niej rezygnować.

W jednym z ostatnich postów na instagramie przyznała: „Kocham moją pracę i zawsze kiedy gram, jestem rozdarta pomiędzy spełnianiem moich marzeń a moją największą miłością, Synkami. Ale czuję, że mam równowagę w życiu. Jestem szczęśliwa. Spełniam się w życiu. Jako mama i jako aktorka. Robię to, co kocham. I dzięki temu mam skrzydła. Każdego dnia”.

Oczywiście godzenie tych dwóch ról bywa trudne. Gdy aktorka ma wieczorny spektakl, nie może jak zwykle utulić synów do snu, dać im buziaka na dobranoc czy powygłupiać się przedtem na łóżku, i tego jej brakuje.

Bywa i tak, że synowie czasem odwiedzają ją w teatrze choćby na chwilę, a wtedy zwykle mówią: „Będziemy czekać na ciebie, mama. Nie martw się, nie zaśniemy”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Zielińska (@katarzynazielinska)

Redakcja poleca: Katarzyna Zielińska przyznaje, że dla dziecka całkiem "straciła głowę". Znacie to? [WIDEO]
Aktorka przyznaje, że mały Henio owinął ją sobie wokół palca. Rozumiecie, co ma na myśli?

„Nie bójmy się swoich marzeń”

Czy realizowanie swoich pasji, gdy jest się mamą, jest w porządku? Absolutnie tak! Nasze dzieci chcą widzieć nas szczęśliwe i spełnione. Dlatego Katarzyna Zielińska apeluje do wszystkich mam, by nie bały się swoich marzeń. Napisała: „Nie bójmy się rozwijać, mieć swoje pasje. Nasze pociechy mają bardzo duże serca, dużo mądrości i wiedzą, kto kocha je najbardziej na świecie”.

Każda mama jest najlepsza na świecie!

Aktorka zwróciła uwagę na jeszcze jedną rzecz. „Mamy! Pamiętajcie, każda z nas chce być zawsze i wszędzie na trzysta procent. Każda z nas chce być najlepszą mamą na świecie. I takie właśnie jesteśmy” – podkreśliła.

#MamaBezPorównania – akcja Mamo, to ja

Absolutnie zgadzamy się ze słowami Katarzyny Zielińskiej. Co więcej, idealnie się one wpasowują w naszą akcję #MamaBezPorównania, która właśnie trwa.

To niezwykle ważne, by mamy w końcu przestały biczować się za to, że mają własne pasje. Niestety ciągle tak jest, że my, kobiety, obarczamy się poczuciem winy, porównujemy się do innych, stawiamy sobie zbyt wysoko poprzeczkę, a przez to, właśnie my same na tym tracimy. A przecież każda mama jest najlepsza na świecie dla swoich dzieci i każda jest bez porównania. Prawda?

Dołącz do naszej grupy na Facebooku #MamaBezPorównania. To miejsce wolne od osądzania i krytykowania, za to pełne potrzebnego nam wsparcia. Zachęcamy, bądź częścią społeczności mam bez porównania!

Źródło: instagram

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy