Księżna Kate
fot. ONS.pl

Kate przyłapana na geście, który robią wszystkie ciężarne

Księżna nie mogła sobie tego odmówić nawet w miejscu publicznym.
Milena Oszczepalińska
Księżna Kate
fot. ONS.pl
Można być nawet księżną brytyjską, ale będąc w ciąży nie da się nad pewnymi rzeczami przejść obojętnie. I nie ważne, że cały świat patrzy i fotografuje. Są momenty, kiedy przyszła mama po prostu musi… pogładzić się po brzuchu. To jak przytulenie nienarodzonego jeszcze dziecka. Taki właśnie gest odważyła się ostatnio wykonać publicznie ciężarna księżna Kate. I właśnie za to kochają ją miliony – że jest autentyczna i szczera.

Księżna Kate w geście, który znają i kochają wszystkie przyszłe mamy

Ciąża Kate jest już dość zaawansowana. Księżna jest obecnie w piątym miesiącu, zatem z pewnością odczuwa już ruchy dziecka. A co zwykle robią ciężarne, gdy dzieci wiercą się w brzuchach? Kładą na nie ręce, żeby jeszcze bardziej to poczuć, ale też żeby dać maleństwu poczucie bezpieczeństwa. To właśnie już wtedy, gdy dziecko jest w łonie matki, buduje się między nimi więź. Dotknięcie dłonią brzucha, głaskanie go, są wyrazem miłości matki do dziecka.

Księżna Kate, która pojawiła się niedawno wraz z księciem Williamem na Globalnym Szczycie Mediów Dziecięcych prawdopodobnie poczuła ruchy dziecka, a wtedy, nie zważając na to, ze występuje publicznie, po prostu położyła dłoń na brzuchu w czułym geście. Zobaczcie:  
 

ONS.pl
UWAGA: jeśli nie widzisz naszej galerii zakupowej, dodaj Babyonline.pl do białej listy w Adblock.   
Redakcja poleca: Mężczyzna w ciąży - rewolucyjny pas pozwalający tacie poczuć ruchy płodu (VIDEO)
Marka Huggies z okazji Dnia Ojca stworzyła specjalny pas umożliwiający mężczyźnie czucie ruchów swojego nienarodzonego dziecka. Zobacz, jak to działa.

Jaki wpływ na nienarodzone dziecko ma dotyk jego mamy?

Silna więź między rodzicem a dzieckiem nie buduje się dopiero po narodzinach. Już gdy dziecko jest w łonie matki, uczy się jej, tak jak ona jego. Dlatego tak ważne jest, by dawać dziecku jak najwięcej spokoju, bezpieczeństwa, miłości i czułości, choćby właśnie takimi gestami, jak przyłożenie rąk.

Tatusiowie mogą z kolei całować brzuch i czule do niego mówić. To wszystko ma wpływ nie tylko na rozwój emocjonalny dziecka i jego przywiązanie do rodziców, lecz także na prawidłowy rozwój fizyczny. Księżna Kate zatem doskonale wie, jak zadbać o trzecie royal baby. I bardzo dobrze, że nie wstydzi się pokazywać tego światu.

Też lubiłyście głaskać się po brzuchach, gdy czułyście ruchy dziecka?

Zobacz też: 3-letnia Charlotte gra w tenisa, choć nie pozwalają na to przepisy

Źródło: Party.pl
Oceń artykuł

Ocena 4 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy