ciąża, kawa bezpieczeństwo w ciąży, zagrożenia w ciąży
fot. Fotolia

Czy mogę pić kawę w ciąży?

Do tej pory zaczynałaś dzień od kawy? To ona stawiała cię na nogi i pozwalała później funkcjonować w pracy i w domu? Teraz czas na zmianę nawyków.
ciąża, kawa bezpieczeństwo w ciąży, zagrożenia w ciąży
fot. Fotolia
Do tej pory zaczynałaś dzień od kawy? To ona stawiała cię na nogi i pozwalała później funkcjonować w pracy i w domu? Cóż, teraz jesteś w ciąży i czas na zmianę nawyków.

Naprawdę możesz zwolnić, budzić się dwoma szklankami przegotowanej wody. Podnoszą ciśnienie prawie tak, jak kofeina. A nawet jeśli słabiej, to nikt nie powinien mieć Ci tego za złe. Gdyby jednak ktoś krzywo patrzył w Twoje zaspane oczy, to trudno. Zdrowie dziecka jest ważniejsze!
Kofeina może wpływać niekorzystnie na pracę serca Twojego dziecka. Ponadto zmusza do częstszych wizyt w toalecie, przez co tracisz m.in. cenny wapń. Kofeina utrudnia także wchłanianie żelaza. A czy wiesz, jak pyszny smak ma kawa pita po roku przerwy?
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy