ile trwa poród
fot. Fotolia

Każda z nas marzy, by urodzić tak szybko jak ta mama?

Pierwszy poród wcale nie musi być długi i skomplikowany. Gratulujemy tej mamie i trochę zazdrościmy, choć...
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
ile trwa poród
fot. Fotolia
Szybki poród, bez godzin męczarni jest marzeniem wielu kobiet. Czasem jest ono spełnione, a czasem niestety nie. Nie będziemy jednak Was straszyć, że poród to samo zło, bo: po pierwsze u każdej kobiety przebiega inaczej akcja porodowa, po drugie każda kobieta może mieć inny próg bólu, a po trzecie, na końcu tych trudnych chwil, czeka nas nagroda najlepsza i najwspanialsza na świecie. Cudowny dzidziuś!

Maria Harris, 29-latka z Portsmouth, zaczęła rodzić w 32. tygodniu ciąży. Gdy kobiecie odeszły wody płodowe, pojechała jak najszybciej do szpitala. Na miejsce dojechała na 10.20, a już o 10.42 na  świecie pojawił się jej synek. Maluszkowi tak bardzo spieszyło się na świat, że potem musiał z mamą pozostać blisko 5 tygodni w szpitalu. Poród trwał tylko 22 minuty!

Kobieta opisała swoją przygodę "The Daily Mail": Miałam kilka skurczy i od razu zaczęłam rodzić. W szpitalu powiedzieli że jest za wcześnie i chcieli podać mi leki, by opóźnić poród, ale nic już nie można było zrobić, bo ja miałam bóle parte. 

Choć kobieta cieszy się, że dziecko przyszło na świat całe i zdrowe, wcale nie wspomina tak dobrze całej sytuacji. – Poród był bardzo szybki i trochę traumatyczny. Cierpiałam na depresję poporodową, bo to wszystko wydarzyło się tak szybko i kosztowało mnie masę nerwów. – dodaje. 

W podobnej sytuacji znalazła się Daisy Stewart, która także szybko urodziła dziecko i wcale nie wspomina tego najlepiej. Poród trwał bowiem niecałe 6 minut, a pojawienie się dziecka tak szybko, było ogromnym zaskoczeniem dla niej.

Zaskoczenie i szok sprawiły, że obie kobiety nie wiedziały jak zareagować na nową sytuację. 
A jak szybko Wy urodziłyście swoje kochane maluszki?  Piszcie w komentarzach!

Zobacz także:
Ten poród był niezwykły! Naprawdę można tak szybko urodzić?

źródło:netmums.com
Redakcja poleca: Wielkość i kształt brzucha w ciąży - film
Czy brzuch w ciąży może być za mały albo za duży? Od czego zależy i o czym świadczy kształt ciążowego brzucha?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy