Kampania MACMA promująca profilaktykę raka piersi
fot. YouTube/MACMA

Ta reklama o raku piersi wzbudza kontrowersje. Musisz ją zobaczyć!

O czym chcą nam powiedzieć śpiewające piersi? Najnowszy spot argentyńskiego ruchu profilaktyki raka piersi szokuje. Zobacz reklamę i oceń, czy słusznie!
Hanna Szczesiak
Kampania MACMA promująca profilaktykę raka piersi
fot. YouTube/MACMA
"Każdy kocha cycki" to najnowszy spot MACMA, argentyńskiego ruchu uświadamiającego kobiety o profilaktyce raka piersi. Ten film z pewnością wywoła kontrowersje!

Każdy kocha kobiece piersi

Młoda kobieta rozwiązuje szlafrok z naszytymi na piersiach ikonami Facebooka i Instagrama – serwisów, które najczęściej cenzurują zdjęcia przedstawiające kobiece piersi, nawet w kontekście profilaktyki raka piersi. Gdy kobieta zdejmuje szlafrok i obnaża piersi, zamiast sutków widzimy... usta, które zaczynają śpiewać. Brzmi co najmniej dziwnie, prawda? W ten sposób twórcy spotu chcą przekonać widza, że każdy kocha kobiece piersi – każdy, z wyjątkiem raka. Z jednej strony spot ma uświadomić kobiety i mężczyzn, jak dużym problemem jest rak piersi, z drugiej – zachęcić do wpłacania dotacji na rzecz ruchu. Zobaczcie film i sami oceńcie jego skuteczność:
 
Redakcja poleca: Co robić, gdy dziecko przeklina? Sprawdź porady naszego eksperta
Zdarza się, że dziecko przeklina, choć wcale nie zna znaczenia danego wyrazu. Niekiedy również chce po prostu zwrócić na siebie uwagę. Wytłumacz dziecku, co takie słowa oznaczają, ale przede wszystkim porozmawiaj z nim o tym, jak radzić sobie w sytuacjach emocjonujących, które powodują, że przeklina.

Męskie piersi bez cenzury

To nie pierwsza kampania ruchu MACMA. Rok temu, w kwietniu 2016 roku, MACMA wystartowała z kampanią uświadamiającą kobiety, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Podobnie jak w przypadku najnowszego filmu, w poprzednim spocie również widzimy kobietę, która staje przed kamerą i rozpina koszulę. Kiedy ją zdejmuje, jej piersi zakryte są ikonami Facebooka i Instagrama. Przed kobietą staje otyły mężczyzna, Henry. Na przykładzie męskich piersi Henry’ego kobieta pokazuje, jak prawidłowo badać piersi.
 

 
Rozumiem szczytny cel obu kampanii i zwrócenie uwagi na dwa problemy: raka piersi i cenzurę w internecie. W przypadku pierwszego filmu, kobiety oglądające spot mogą się dowiedzieć, jak prawidłowo badać piersi. Czego się dowiadujemy z drugiego...? Przyznaję, taki sposób mówienia o raku piersi wywołuje u mnie mieszane uczucia... Co wy sądzicie o kampaniach MACMA? Z pewnością są kontrowersyjne, ale czy skuteczne?

Zobacz także: Piersi jak cytrynki? Ta kampania robi furorę!

Źródło: adweek.com
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy