GRY
 
 

„KAŻDY MA SWOJĄ HISTORIĘ…”

01-02.10.2011,GODZ. 10:00 – 15:00 AKWARIUM GDYŃSKIE MIR-PIB zaprasza na wydarzenie.

wydarzenia, AKWARIUM GDYŃSKIE MIR-PIB
fot. AKWARIUM GDYŃSKIE MIR-PIB

Ludzie w swoim pragnieniu postępu zapomnieli, że Ziemia, którą zamieszkuje, jest ograniczona pod względem przestrzeni i zasobów. Wzrosło nastawienie konsumpcyjne, jak również różnice w posiadaniu wszelkich dóbr, przy jednoczesnym ubożeniu planety. W tym krytycznym czasie światowej dewastacji od placówek podobnych do naszej oczekuje się zabezpieczenia naturalnych zasobów. Jest to możliwe poprzez wpływanie na opinię publiczną i budowanie świadomości społecznej.  Akwarium Gdyńskie MIR-PIB przygotowało na pierwszy weekend października (01-02.10.2011) wydarzenie specjalne pod nazwą: „Każdy ma swoją historię…”. Ponadto w ramach Światowego Dnia Zwierząt Hodowlanych, czyli drugiego października, chcielibyśmy uczcić święto naszych podopiecznych. W programie wydarzenia weekendowego znalazły się warsztaty plastyczne, mikroskopowe, literackie, zabawa drużynowa oraz projekcje filmowe. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą w programie idealny punkt, aby w te dni odwiedzić Akwarium.

PROGRAM

10:00 – 15:00 WARSZTATY PLASTYCZNE
Obrazy przepływającego świata (Galeria); Różnorodność technik plastycznych jest tak samo urozmaicona jak świat natury. Wyobraźnię uczestników tej części zajęć z pewnością pobudzi bliskie spotkanie z mieszkańcami Akwarium Gdyńskiego… W programie warsztatów, m. in. komiks wielkoformatowy, grafika morska, obrazy malowane akwarelami i pastelami olejnymi.

10:00 – 15:00 WARSZTATY MIKROSKOPOWE
Rozmowa przez ocean (Laboratorium Biologiczne); Czym delektują się nadmorskie narody? Czy można zjeść sinicę? Kto w świecie zwierząt jest żarłokiem, a kto niejadkiem? Jakie zwierzęta morskie hodowane są w celach konsumpcyjnych? Tego i innych informacji można będzie dowiedzieć się z prezentacji multimedialnej i obserwacji na warsztatach mikroskopowych.

10:00 – 15:00 PROJEKCJE FILMOWE

Mątwy – szczwana szajka (Sala Kinowa, godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00); "Wyobraź sobie, że jesteś przybyszem z innej planety i możesz unosić się w przestrzeni, masz mózg wielkości pączka, a z głowy wyrasta Ci osiem ramion…, trzy serca pąkują Twoją błękitną krew… możesz być nawet wyposażony w śmiertelną broń. W jednej chwili zmieniasz swój wygląd, przywdziewając niezwykle widowiskowy strój z efektów świetlnych, ale przede wszystkim jesteś zastanawiająco bystry…”

12:00 ZABAWA DRUŻYNOWA DLA DZIECI  Tajemnice podwodnego szlaku  (start w Galerii); 
Uczestnicy zabawy podzieleni na dwie drużyny podążają wyznaczonym szlakiem, aby odnaleźć odpowiedzi na postawione pytania.

*11:00 – 14:00 WARSZTATY LITERACKIE:
Magiczne stworzenia (Multimedialna Sala Ekologii Morza);
Zasadniczą część warsztatów stanowi werbalne tworzenie przez instruktorkę i dzieci opowieści - bajki - legendy - historii  z motywami zwierząt. Warsztaty mają charakter interaktywny. W przedstawionej historii dzieci nie tylko są jej słuchaczami, ale i aktywnymi uczestnikami. W zabawę z  tekstem wplecione zostaną: ćwiczenia ruchowe (np. naśladowanie ruchu zwierząt), ćwiczenia wykorzystujące efekty dźwiękonaśladowcze, praca z obrazem, pisanie własnych, krótkich, kilkuzdaniowych historii lub wierszy z ulubionymi (np. najśmieszniejszymi) nazwami zwierząt, wymyślanie zakończenia historii. Zwieńczeniem warsztatów jest omówienie utworzonych prac i uroczyste wręczenie uczestnikom certyfikatów.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
*Tylko dnia 1 października/sobota odbędą się WARSZTATY LITERACKIE. Z racji na specyfikę warsztatów ten element wydarzenia weekendowego zostaje objęty rezerwacją miejsc. Warsztaty adresowane są do dzieci          w wieku 10-13 lat. Jest to kolejna sposobnością do zdobycia pieczątki KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY MÓRZ.

Rezerwacja miejsc do grupy z warsztatów literackich:
e-mail: mzywicko@mir.gdynia.pl

więcej »

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj