Kicia Kocia, serial Kicia Kocia
fot. youtube.com

Kicia Kocia będzie serialem! [Mamy zwiastun i książeczki w PROMOCJI]

Dzieci, które uwielbiają przygody Kici Koci i jej przyjaciół, już wkrótce zobaczą sympatyczną bohaterkę na ekranie. Serial animowany „Kicia Kocia" to 26 odcinków, które powstają na podstawie scenariusza Anity Głowińskiej, autorki całej serii książeczek dla dzieci.
Magdalena Drab
Kicia Kocia, serial Kicia Kocia
fot. youtube.com
„Kicia Kocia" to seria książeczek dla najmłodszych dzieci o przygodach małej kotki i jej przyjaciół – Packa, Julianka i Adelki. W każdej z części Kicia Kocia poznaje nowe miejsca i osoby: np. dowiaduje się, jak pracuje strażak, jak zachować się na basenie i co można robić na wsi. Dzięki Kici Koci dzieci uczą się wiele o świecie i przełamują swoje lęki, np. przed przedszkolem czy burzą. Lektura Kici Koci to często wstęp do rozmowy z dzieckiem o ważnych sprawach i problemach, które nurtują maluchy. Historie są napisane prostym językiem i taki też ma być serial o Kici Koci – spójny z książeczkami i dopracowany w każdym szczególe.

Kicia Kocia – o czym będzie serial?

Scenariusz do serialu o Kici Koci napisała Anita Głowińska, autorka książek dla dzieci, oraz Maciej Kur. Głowińska razem z producentem serialu, studiem EgoFILM, i reżyserką, Martą Strużycką, dba o to, by każdy z 26 odcinków serialu dokładnie odpowiadał historiom opowiedzianym w książkach, ale był też spójny z plastyką serii. Fani książeczek powinny więc być zadowoleni – możemy spodziewać się pozytywnych, kolorowych opowieści, z których dzieci wyniosą cenną naukę.  

Serial „Kicia Kocia" otrzymał ostatnio dotację z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Cała produkcja serialu będzie kosztować 5,844,500 zł.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Serial „Kicia Kocia" - zwiastun

Prace nad serialem o Kici Koci trwają, ale jak podaje serwis wirtulanemedia.pl, powstał już scenariusz, opracowanie plastyczne, zwiastun i pilot odcinka. Efekty można ocenić, oglądając dostępny na YouTube trailer. Odcinek trwa 7 minut i jest zatytułowany „Kicia Kocia poznaje strażaka" - to dokładna adaptacja książeczki dla dzieci o tym samym tytule.

Książeczki o Kici Koci

Na serię książeczek o przygodach Kici Koci składają się krótkie, bogato ilustrowane opowiadania w miękkiej oprawie. Jeśli nie znacie jeszcze przygód Kici Koci albo brakuje wam niektórych egzemplarzy, polecamy zakup całego pakietu książeczek w atrakcyjnych cenach.

kicia kocia książeczki

Seria książeczek o Kici KociŹródło:
wirtualnemedia.pl


Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy