kiedy dzieci wrócą do szkół
fot. Adobe Stock

Dzieci wreszcie wrócą do szkół? Minister podał jeden WARUNEK

Być może już wkrótce dzieci będą mogły wrócić do szkół. O zakończeniu nauki zdalnej dla uczniów z klas I-III wspomniał zarówno minister edukacji, jak i minister zdrowia: obaj podali wstępną datę oraz warunki, jakie muszą zostać spełnione, by dzieci rozpoczęły naukę stacjonarną.
Magdalena Drab
kiedy dzieci wrócą do szkół
fot. Adobe Stock
Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy dzieci wrócą do szkół, ale bardzo możliwe, że koniec nauki zdalnej nastąpi wraz z końcem ferii zimowych. Minister edukacji i nauki zapowiedział, że powrót najmłodszych uczniów do szkół jest uzależniony od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Dzieci wrócą do szkół po feriach?

Bardzo możliwe, że po feriach zimowych dzieci wrócą do szkół. Według słów ministra edukacji nauka stacjonarna miałaby się rozpocząć 18 stycznia. Warunek: stabilna sytuacja epidemiologiczna i nowe zakażenia koronawirusem na poziomie ok. 10 tysięcy dziennie. 

„Przygotowujemy się do tego, żeby 18 stycznia najmłodsi uczniowie z klas I-III wrócili do szkół” − powiedział minister w rozmowie w TVP Lublin.

Dodał też, że szczegóły poznamy prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu: „Myślę, że w piątek, na koniec tego tygodnia, będziemy informować o tym ostatecznie dyrektorów szkół. Mamy przygotowane wszystkie rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa”.

Co ze starszymi uczniami?

Minister Czarnek podkreślił jednocześnie, że liczy na rychły powrót do szkół także uczniów starszych klas oraz studentów. W jego ocenie nauka zdalna nie przynosi tak dobrych rezultatów jak nauka stacjonarna, a powrót dzieci do szkół leży w interesie wszystkich. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy