powrót dzieci do szkół
fot. Adobe Stock

Kiedy dzieci wrócą do szkoły: wreszcie KONIEC nauki zdalnej!

Decyzją rządu dzieci wracają do szkół. Premier Mateusz Morawiecki podał konkretną datę powrotu dzieci do nauki stacjonarnej. Na razie do szkoły wrócą najmłodsze dzieci z klas I-III, ale rządzący chcą, aby także starsi uczniowie zakończyli naukę zdalną jeszcze w maju.
Magdalena Drab
powrót dzieci do szkół
fot. Adobe Stock
Po wielu tygodniach nauki zdalnej dzieci wreszcie wracają do szkół. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę, że klasy I-III kończą naukę zdalną i już od 4 maja będą mogły uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych. Jest też decyzja co do powrotu do szkół starszych uczniów.

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Już w maju, i to wszystkie!

O zniesieniu części obostrzeń i możliwym powrocie dzieci do szkół mówił już w środę rano w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski. Malejąca liczba zakażeń oraz poprawiająca się sytuacja w szpitalach sprawiły, że rządzący zaczęli rozważać zakończenie nauki zdalnej w klasach I-III. Pozostawało jedynie pytanie, czy w niektórych województwach przywrócić naukę stacjonarną, czy na razie tylko hybrydową. Nie było wątpliwości co do tego, że jest jeszcze za wcześnie na powrót wszystkich dzieci do szkół jednocześnie.

Szczegółowy plan powrotu dzieci do szkół przedstawił premier Mateusz Morawiecki na konferencji 28 kwietnia. Podkreślił przy tym, że dane dotyczące zakażeń w Polsce pozwalają na podjęcie decyzji o luzowaniu obostrzeń. W związku z tym już w maju wszystkie dzieci wrócą do szkół według harmonogramu:
 
  • 4 maja do szkół w trybie stacjonarnym wrócą dzieci z klas I-III.
  • 15 maja dzieci z klas IV-VIII i uczniowie szkół średnich będą mogli wrócić do szkół w trybie hybrydowym.
  • 29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym.

„Dwutygodniowe tempo znoszenia obostrzeń jest nam potrzebne do obserwacji skutków. Jeśli będziemy widzieli niebezpieczne sygnały, być może będziemy podejmowali decyzje bardziej konserwatywne. (...) Będziemy bardzo uważnie monitorować sytuację w szkołach” – powiedział Adam Niedzielski podczas konferencji.

Minister zdrowia podkreślił ogromne znaczenie wietrzenia sal szkolnych podczas przerw i dezynfekcji placówek w weekendy. Zaznaczył też, że rządzący zdecydowali się na jednoczesne znoszenie obostrzeń w całym kraju, bez podziału na województwa. Wszystko dlatego, że nie ma już tak znaczących różnic w sytuacji epidemicznej pomiędzy różnymi regionami w kraju.

Rzesze rodziców od wielu tygodni zadawały sobie pytanie, kiedy dzieci wrócą do szkół. Uczniowie z klas I-III uczą się zdalnie od 20 marca 2021 roku. Początkowo obostrzenia dotyczące szkół miały obowiązywać do 11 kwietnia, rządzący zdecydowali się jednak przedłużyć lockdown co najmniej do pierwszych dni maja. Powodem była rekordowa liczba zakażeń koronawirusem i maksymalne obłożenie polskich szpitali.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy