Kiedy najlepiej urodzić? Medycyna a horoskop
fot. Fotolia

Kiedy najlepiej urodzić? Medycyna a horoskop

Okazuje się, że istnieje związek pomiędzy uwarunkowaniami obecnymi w horoskopie a stanem naszego zdrowia. Badania naukowe pokazują, że dzieci urodzone jesienią są zdrowsze i żyją dłużej niż inne.
Kiedy najlepiej urodzić? Medycyna a horoskop
fot. Fotolia
Coraz większa liczba prac naukowych potwierdza związek między porą roku a tym, jakiego jesteśmy wzrostu, na jakie choroby jesteśmy narażeni. Dzięki astrologii można również określić to, jak długo możemy żyć oraz ile dzieci możemy mieć.

Medyczny horoskop

Zdaniem uczonych, dzieci urodzone w okresie od stycznia do marca, mają większe skłonności do przybierania na wadze, niż dzieci, które przyszły na świat między październikiem a grudniem. Powód jest taki, że niskie temperatury, jakich doświadcza dziecko w pierwszych miesiącach życia, predysponują do odkładania tkanki tłuszczowej.

Jeśli chodzi o wzrost, to dzieci urodzone wiosną są znacznie wyższe od tych, które urodziły się w innych porach roku. Z badań prowadzonych przez Gerharda Webera, antropologa z uniwersytetu w Wiedniu, wynika, że mężczyźni z kwietnia są najwyższego wzrostu, natomiast ci z października – najniższego. Uczony uważa, że efekt ten wynika ze zmian poziomu hormonów u matki, procentując wzrostem płodu w macicy. Podobną rzecz dotyczącą wzrostu dziewczynek odkryli też polscy naukowcy. Najwyższe, szczególnie przed okresem dojrzewania, okazały się te urodzone zimą.

Widziałaś już nasze konkursy? Sprawdź, jakie świetne nagrody możesz wygrać dla siebie lub dla dziecka!
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Choroby a data urodzenia

Nie ma żadnych dowodów na to, aby układ ciał niebieskich wpływał na rodzące się dziecko, jednak wyniki badań coraz częściej potwierdzają tezę. Na przykład dzieci sierpniowe i wrześniowe są mniej narażone na choroby, takie jak schizofrenia niż dzieci urodzone w marcu, u których ryzyko jest większe o 11 proc.

Z kolei depresja najczęściej występuje wśród osób urodzonych w maju, a najrzadziej u tych z listopada. Przypuszcza się, że wszystkiemu winne są wirusy atakujące przyszłą matkę. Największe szkody mogą wywołać w początkowym okresie ciąży. Chodzi o takie choroby jak grypa, różyczka, krztusiec i polio. Warto przy tym zaznaczyć, że przed nimi mogą nas ochronić szczepionki, a więc możemy zmienić „horoskop” swoich dzieci, jeśli zawczasu o tym pomyślimy.

Wiosną przychodzi na świat więcej dzieci, które w późniejszym życiu są zagrożone chorobami zapalnymi i autoimmunologicznymi. U osób urodzonych w maju stwardnienie rozsiane występuje o 23 proc. częściej niż u tych z listopada. Jest to związane z niedoborem witaminy D pod koniec ciąży.

Z kolei dzieci urodzone latem są bardziej narażone na cukrzycę typu 1. Badania pokazują też, że dzieci urodzone jesienią i zimą aż o 53 proc. częściej cierpią na alergie pokarmowe i inne rodzaje uczuleń niż te, które przyszły na świat latem.

Jesienni mają lepiej?

Okazuje się, że dzieci, które przyszły na świat pomiędzy wrześniem a listopadem, żyją o wiele dłużej niż dzieci urodzone w pozostałych miesiącach. Według przeprowadzonych badań, wśród jesiennych dzieci jest statystycznie najwięcej stulatków. Największą liczbą potomstwa mogą pochwalić się panowie urodzeni wiosną. Najmniej dzieci rodzą kobiety, które same urodziły się latem, natomiast kobiety urodzone między lutym a kwietniem, mają najwięcej córek. Niestety, jak dotąd żadnemu z naukowców nie udało się odkryć, dlaczego tak jest.

Choć astrologia dojrzała do tego, by poddać ją rygorom ścisłego myślenia, należy pamiętać różnicach, jakie dzielą ją od medycyny. Warto jednak przyjrzeć się temu, pod jaką gwiazdą przyszliśmy na świat. Gdy już mamy tę wiedzę, być może zyskujemy szansę na polepszenie zdrowia, a być może nawet na wydłużenie naszego życia.

A jak wy oceniacie naukowe podejście do horoskopów? Napiszcie w komentarzach.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy