GRY
 
 

Urodziłaś po 25.roku życia? – naukowcy odkryli coś niezwykłego!

Najnowsze badania niosą wspaniałą nowinę dla tych mam, które zdecydowały się trochę później na pierwsze dziecko.

fot. Fotolia
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego sprawdzili, jak wiek kobiety, kiedy zachodzi w pierwszą ciążę, ma wpływ na długość jej życia.

W ramach badań wzięto pod uwagę ponad 200 tysięcy kobiet w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że te z nich, które zaszły w ciążę po 25.roku życia, żyły o 11% dłużej, niż te, które wcześniej zostały mamami.
Choć lekarze cały czas tłumaczą, by kobiety nie odkładały rodzenia dzieci na późniejsze lata, gdyż niewątpliwie wzrasta ryzyko wad wrodzonych u dziecka, a także komplikacji okołoporodowych, to jednak najnowsze badania dają nadzieję, że są też plusy takiej decyzji.

Drugie dziecko - kiedy się zdecydować i co wziąć pod uwagę?

Czym naukowcy tłumaczą wyniki badań? Po pierwsze sugerują, że skoro kobieta w późniejszym wieku zaszła w ciążę, musi być silniejsza i zdrowsza, więc to zwiększa jej szanse na dłuższe życie. Drugi powód jest bardziej przyziemny, gdyż wynika z czynników ekonomicznych. Kobieta, która później zaszła w ciążę, zdążyła zapewnić już sobie lepszą sytuację ekonomiczną, więc i jakość jej życia i zdrowia będzie przez to lepsza.

Wyniki badań zostały opublikowane w „American Journal of Public Health”.

Czytaj także: Polki zwlekają z macierzyństwem - film

źródło: rynekseniora.pl., zdrowie.dziennik.pl
Redakcja poleca: Kasia Warnke i Piotr Stramowski zostaną rodzicami? Odważna wypowiedź aktorki! [WIDEO]
Katarzyna Warnke, aktorka, która grała w takich produkcjach kinowych jak "Botoks" oraz najnowszy film "Kobiety mafii", opowiedziała szczerze o ciąży, macierzyństwie i strachu, który towarzyszy każdej kobiecie. Nie wszystko w showbiznesie jest takie piękne i cukierkowe, jak się czasami wydaje... Czy aktorki wolą robić karierę niż rodzić dzieci?

Ocena (5 ocen)

3.4
Doładuj
Przeładuj