Hotele. Kiedy zostaną otwarte?
fot. Adobe Stock

Kiedy otwarcie hoteli? Minister zdrowia nie ma dla nas dobrych informacji

Kiedy pojedziemy na rodzinny urlop w Polsce? Jak zapowiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski, rząd myśli na razie o odmrożeniu innej branży.
Sylwia Arlak
Hotele. Kiedy zostaną otwarte?
fot. Adobe Stock
Już wiemy, że majówkę 2021 spędzimy w domach. Wciąż jednak wielu z nas oczekuje, że hotele i obiekty noclegowe zostaną otwarte po długim weekendzie majowym. W porannej rozmowie z Radiem Zet Adam Niedzielski ostudził nasze nadzieje.

Priorytetem są szkoły

„Sekwencja będzie zbliżona do tej przy podejmowaniu decyzji o zaostrzaniu działalności. Pierwsze będą przywracane usługi branży beauty, później może handel wielkopowierzchniowy, w perspektywie są też hotele, a na końcu restauracje i branża fitness” – podkreślał minister zdrowia. Niewykluczone, że w Polsce, śladem wielu krajów europejskich, otworzone zostaną wcześniej ogródki lokali gastronomicznych. 

Jak mówił dalej Adam Niedzielski, najważniejszą kwestią jest teraz powrót uczniów do szkół. „Jest plan z ministrem Czarnkiem, by uczniowie wrócili do szkół jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego” – dodał.

Hotele zamknięte do 3 maja

Obecne restrykcje (zamknięte zakłady fryzjerskie, restauracje, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m²) potrwają do 25 kwietnia. Hotele, obiekty noclegowe i gastronomia będą zamknięte co najmniej do 3 maja. Jak mówił Adam Niedzielski podczas ostatniej konferencji, rząd zdecydował się na taki krok, „aby nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki”. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy