Kiedy otwarcie restauracji?
fot. Adobe Stock

Kiedy otwarcie restauracji? Podano datę

Rząd jest gotowy na otwarcie restauracji (bez maseczek dla gości!), ale nadal byłyby w nich spore obostrzenia – informuje nieoficjalnie radio RMF FM.
Agnieszka Majchrzak
Kiedy otwarcie restauracji?
fot. Adobe Stock
Odmrażanie gospodarki w związku z pandemią koronawirusa postępuje. Od poniedziałku mamy otwarte centra handlowe, instytucje kultury, hotele i wiele wskazuje na to, że kolejnym krokiem będzie otwarcie dla klientów drzwi restauracyjnych.

Restauracje otwarte od 18 maja?

Rząd ma plany, by zezwolić na otwarcie restauracji od 18 maja. Jednak będą mogły one działać z pewnymi ograniczeniami – podało nieoficjalnie radio RMF FM.

Według informacji dziennikarzy radia, restauracje i bary mogłyby być otwarte tylko w części ogródkowej i tylko z obsługą kelnerską.

A to oznacza to, że lokale bez ogródków nadal nie mogłyby działać. Na szersze otwarcie lokali gastronomicznych będzie trzeba jeszcze poczekać.
Redakcja poleca: Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci ? [SONDA ULICZNA]
Dzięki obowiązkowym szczepieniom miliony ludzi nie umierają na zakaźne choroby takie jak gruźlica, czy polio. Ale z drugiej strony wzrasta także liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Jakie jest zdanie ludzi? Zobacz!

Dwa metry odległości, ale bez maseczek!

Ponadto stoliki w restauracyjnych ogródkach mają być oddalone od siebie o dwa metry, a wymóg ten ma być mocno kontrolowany.

Jak podaje RMF FM, klienci nie będą musieli mieć na twarzy maseczek, ani nosić rękawiczek.

Radio zastrzega również, że plany rządu mogą się jeszcze zmienić – wszystko zależy od rozwoju epidemii. W
Polsce na 5 maja br. zanotowano 14 tys. 242 przypadków zakażenia koronawirusem (236 nowych przypadków) i śmierć 700 ludzi. Wyzdrowiało 4 tys. 280 osób.

Źródło: businessinsider.com.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy