GRY
 
 

Kiedy powróci miesiączka?

Kobieta, ból brzucha
fot. Fotolia
Jestem mamą 1,5-rocznego dziecka, które nadal często karmię piersią. Dopiero od niedawna synek przesypia 6-7 godzin w nocy bez budzenia się. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale urodził się duży – ważył po porodzie 4460 g i mierzył 56 cm. Dlaczego do tej pory nie wystąpiło u mnie krwawienie miesiączkowe?

Wspomniane w liście okoliczności: duża masa ciała dziecka, częste karmienie go piersią, do niedawna również w nocy, mają decydujący wpływ na to, że Pani organizm zwleka z uruchomieniem cykli miesiączkowych. Nie ma w tym nic niepokojącego. Nie musi też Pani z tego powodu ograniczać karmienia piersią. Gdy częstość karmienia zmniejszy się, wrócą objawy dojrzewania pęcherzyka jajowego, pojawi się śluz szyjkowy, jajeczkowanie i w ślad za tym, po dwóch tygodniach, miesiączka.


Odpowiada: prof. Włodzimierz Fijałkowski, ginekolog położnik.
Redakcja poleca: Dość wątpliwości – czy USG w ciąży jest bezpieczne dla dziecka? [WIDEO]
Badania prenatalne są niezbędne, bo pozwalają lekarzowi ocenić, czy dziecko prawidłowo się rozwija. Zatem ile razy warto robić USG w ciąży? I czy to badanie przyszłej mamy jest bezpieczne dla dziecka? Tłumaczy dr Grzegorz Południewski.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj