GRY
 
 

Kiermasz w Muzeum Etnograficznym

11.12.2011r., godz.10.00-15.00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na tradycyjny kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu
Jak co roku przyjadą twórcy ludowi z wielu różnych regionów Polski (ponad 70 stoisk). Będzie więc można kupić wszystko, co tradycyjnie wiąże się ze świętami Bożego Narodzenia. Przede wszystkim ozdoby choinkowe wykonane z bibułki, słomy, wiórków osikowych, ręcznie malowane bombki. Różne inne drobiazgi do dekoracji stołu wigilijnego – ozdobne woskowe świece, hafty łowickie, kurpiowskie, kujawskie – tradycyjne i z motywami świątecznymi. Jak zawsze będzie okazja do  kupienia koronek koniakowskich. Będą też kolorowe żywieckie ptaszki i ludowe drewniane zabawki oraz na kilku stoiskach różnorodne współczesne zabawki wykonane z naturalnych surowców, ręcznie zdobione.

Licznie przybędą na kiermasz rzeźbiarze, nie zabraknie więc szopek betlejemskich, aniołów 
i świętych. Będzie można kupić  przedmioty artystyczne i użytkowe z drewna. Z pewnością interesująca będzie propozycja garncarzy i ceramików – duże tradycyjne garnki i ręcznie zdobiona porcelana z Opolszczyzny, a także całkiem maleńkie cudeńka z gliny, które świetnienadają się na upominki.

Dla Pań niepowtarzalna biżuteria z naturalnych kamieni, szkła, nici oraz detale eleganckich kreacji, np. sylwestrowych, z modnymi motywami ludowymi.

Na stoiskach z tradycyjną i ekologiczną żywnością pojawią się miód, wędliny, słodkie wypieki, które można będzie konsumować na miejscu lub zabrać do domu.

Kiermasz trwał będzie tylko jeden dzień! Warto skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji, przyjść tego dnia do Muzeum całymi rodzinami. Można będzie zwiedzić wystawę Szopki polskie (Spichlerz). Przewodnicy muzealni będą oprowadzać chętnych po aranżacjach świątecznych w chałupach (godz. 11.00, 12.00, 13.00).

Wstęp wolny za okazaniem biletu kiermaszowego!
Wstęp: bilet normalny - 4 zł, ulgowy - 2 zł.więcej »
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj