GRY
 
 

Jak nie zatracić się w roli mamy?

Zauważyłaś, że od pewnego czasu na pytanie: „Co u ciebie słychać?” zaczynasz opowiadać o swoim dziecku? Oto kilka rad, jak zrobić coś dla siebie i nie zatracić się w roli mamy.

Jak nie zatracić się w roli mamy
fot. Fotolia

Jesteś młodą mamą na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym i bez reszty poświęcasz swój cały czas dziecku? To naturalne, że chcesz spędzić ze swoim maleństwem każdą chwilę, ale czy nie tęsknisz za czasami, gdy robiłaś coś wyłącznie dla siebie? Pamiętaj, że ty jesteś równie ważna jak twój maluszek, a szczęśliwa i spełniona mama może dać dziecku więcej miłości i pozytywnej energii.

Kino, teatr, galeria sztuki

Być może myślisz, że jeśli nie możesz lub nie chcesz zatrudnić niani i nie możesz też liczyć na pomoc najbliższych w opiece nad dzieckiem, do kina, teatru czy na wystawę wybierzesz się dopiero, kiedy twoja pociecha pójdzie do przedszkola. Wcale nie musi tak być! Wiele kin przygotowuje specjalną ofertę seansów dla mam z małymi dziećmi. Podczas takich pokazów filmowych dźwięk jest przyciszony tak, aby nie wystraszyć lub nie obudzić malucha. Ponadto sala wyposażona jest w przewijaki, bezpłatnie dostępne są też pieluchy w różnych rozmiarach oraz chusteczki nawilżające. Każda mama dostaje także nosidełko, w którym może bezpiecznie przenieść dziecko na salę kinową, a wózki przechowywane są w specjalnych, strzeżonych pomieszczeniach. Podczas takiego seansu z pewnością nikt nikomu nie będzie przeszkadzać kwilące niemowlę czy mama przewijająca swojego maluszka.
Również teatry i galerie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodych mam. W wybranych instytucjach (np. w Teatrze Wybrzeże) na czas spektaklu można bezpłatnie zostawić swoje dziecko w sali zabaw pod opieką profesjonalnych animatorek. Maluch z pewnością spędzi ten czas równie przyjemnie jak mama.
Redakcja poleca: Jak wybrać kocyk dla dziecka - film
Podpowiadamy, czym się kierować wybierając pierwszy kocyk dla dziecka. Zobacz najpiękniejsze kocyki dla malucha na każdą porę roku.

Hand made

A może twoją nową pasją stanie się rękodzieło? Haftowanie, robienie biżuterii, découpage, ozdoby z filcu, malowanie obrazów, szycie – to tylko przykładowe pomysły na to, co można zrobić, by trochę oderwać się od codzienności i roli mamy. Boisz się, że te zajęcia będą zbyt czasochłonne i będą wymagać dużych nakładów finansowych? Nic bardziej mylnego. Nie musisz wcale zapisywać się na żaden drogi kurs – w internecie jest mnóstwo filmów instruktażowych dla osób, które chcą zająć się wytwarzaniem rękodzieła, w sieci znajdziesz także blogi pasjonatów wybranej przez ciebie dziedziny sztuki. Stamtąd dowiesz się, jak zacząć i jakie materiały będą ci potrzebne. Na tworzenie swoich małych dzieł sztuki możesz wygospodarować czas na przykład, gdy twoje dziecko śpi, a gdy się obudzi, rozpoczętą robótkę zawsze możesz odłożyć i skończyć później. Współcześnie wyroby hand made są bardzo popularne i cenione, dlatego warto wspomnieć, że może to być także źródło dochodów – swoje prace możesz sprzedawać w internecie lub wśród znajomych. A może twoja nowa pasja z czasem przerodzi się w sposób na życie? Wiele osób, które obecnie prowadzą dobrze prosperujące firmy wytwarzające rękodzieło, zaczynały właśnie od skromnej domowej produkcji i sprzedaży w sieci.

Zobacz także: Odpuść sobie

Ocena (4 oceny)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci