Świnka Peppa
fot. Adobe Stock

7 sytuacji, w których Świnka Peppa ma BARDZO ZŁY WPŁYW na dzieci

Chociaż bajka o wesołej śwince może wydawać się zupełnie niewinna, znaleźliśmy wiele sytuacji, w których bohaterowie serialu nie dawali dobrego przykładu maluchom!
Aleksandra Zaborowska
Świnka Peppa
fot. Adobe Stock
„Świnka Peppa” nadal bije rekordy popularności i często angażuje w oglądanie całą rodzinę. Jednak wielu psychologów, pedagogów i krytyków filmowych doszukało się fragmentów, w których główna bohaterka przejawiała bardzo egoistyczne i nieprzyjemne zachowania. Czy jest się czym martwić?

Kiedy Świnka Peppa dawała dzieciom zły przykład:

Oto kilka sytuacji, w których mała świnka zachowywała się naprawdę niegrzecznie...

Peppa przewodziła „klubowi dziewczyn”

Peppa często jest złą siostrą dla swojego młodszego braciszka, George’a. W odcinku, w którym dzieci otrzymały domek na drzewie, Peppa wyrzuca George’a i jego kolegę i ustala, że będzie to przestrzeń wyłącznie dla dziewczynek! Pozostaje nieugięta, nawet kiedy maluch zaczyna płakać.
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Często odmawia zabawy z młodszym bratem

Peppa, jako starsza z rodzeństwa, często podkreśla, że jest szefową we wszelkich zabaw i nie chce angażować w nie swojego młodszego barata. Bezwzględnie odsyła go z każdej zabawy, do której maluch próbuje się przyłączyć.

Jest wielką hipokrytką

Czasami Peppa zachowuje się jak prawdziwy czarny charakter. W odcinku „Plac Zabaw”, chętnie wyśmiewa się z innych, jednak jest wyjątkowo przeczulona na swoim punkcie. Wymądrza się i wytyka swoim znajomym, że „źle huśtają się na huśtawce”, po czym czuje potrzebę zademonstrowania, jak robić to dobrze.

Wyśmiewała się z wagi taty Świnki

„Świnka Peppa” bywała już wcześniej krytykowana za seksistowskie traktowanie tatusia Peppy i George’a. Chociaż jest bardzo przyjemną postacią i często żartuje, nawet sam z siebie. Pomimo tego, jest regularnie wyśmiewany przez członków swojej rodziny.

W odcinku „Plac Zabaw”, tatuś Świnka utyka w zjeżdżalni dla dzieci, do której wchodzi, aby pomóc George’owi. Kiedy zaklinowuje się w niej, Peppa zaczyna śmiać się z jego gabarytów, do czego wkrótce dołącza mamusia i reszta grupy. Podobna sytuacja wydarzyła się w bajce jeszcze kilkukrotnie.

Zdenerwowała się na George’a za bycie chorym

Kiedy George choruje, Peppa uważa, że nie jest „wystarczająco poważnie chory”, żeby jechać do szpitala. Kiedy maluch jasno pokazuje objawy złego samopoczucia, Peppa nie okazuje żadnej empatii i nie opiekuje się bratem. Kiedy kładą się do łóżeczek, narzeka na to, że braciszek za głośno kaszle, a kiedy maluch zasypia – z radością oznajmia, że w końcu jest „Cicho i spokojnie”.

 Oskarżyła przyjaciółkę o oszustwo

W odcinku, w którym Peppa bawi się ze swoją najlepszą przyjaciółką – owieczką Suzy, dziewczynki grają w grę. Jednak kiedy Suzy wygrywa dwa razy z rzędu, Peppa natychmiast się obraża i oskarża owieczkę o oszukiwanie. Mama Świnka namawia Peppę, aby zadzwoniła później do przyjaciółki i przeprosiła, jednak dziewczynka odmawia, nie widząc w swoim zachowaniu niczego złego. Konflikt rozwiązuje w końcu tata Świnka.

Trzasnęła słuchawką podczas rozmowy z przyjaciółką

W odcinku, w którym Peppa uczy się gwizdać, dziewczynka dzwoni do swojej przyjaciółki Suzy, aby poszukać pocieszenia – liczy, że owieczka także nie umie gwizdać. Kiedy jednak okazuje się inaczej, Peppa rozłącza się bez pożegnania.

Źródło: screenrant.com

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy