Chłopiec przy oknie
fot. StockAdobe

Kilkulatek wyszedł przez okno z 5 piętra! Cudem został uratowany przez ojca

Gdyby nie szybka i bardzo mądra decyzja ojca chłopca, ta historia mogłaby skończyć się tragicznie. Nie uwierzycie, co zrobił, by uratować swojego syna, gdy zobaczył go w oknie mieszkania!
Milena Oszczepalińska
Chłopiec przy oknie
fot. StockAdobe
Jak podaje Asia One w poniedziałek 14 maja w Szanghaju o mało nie doszło do tragicznego wypadku kilkulatka, który próbował wydostać się przez okno z mieszkania położonego na 5 piętrze budynku. W ostatniej chwili na ratunek przybył jego ojciec, Liu Yangming.

Drzwi były zatrzaśnięte, więc dziecko chciało wyjść z domu przez okno...

Z relacji chińskich mediów wynika, że podczas zdarzenia chłopiec przebywał pod opieką babci. W pewnym momencie zamknął się sam w pokoju, gdy babcia wyszła, żeby się czegoś napić. Kiedy nie mógł się otworzyć, przestraszył się i postanowił opuścić mieszkanie przez okno. Skok z 5 pietra mógł zakończyć się dla malca tragicznie. Na szczęście jednak chłopca w oknie w porę zauważyli sąsiedzi oraz Liu Yangming – jego ojciec.

Zobacz też: To cud, że ta 5-latka żyje!
Redakcja poleca: Pierwsza pomoc - złamanie ręki u dziecka - film
Sprawdź, jak postępować przy urazie ręki u dziecka. Zobacz, co robić, gdy podejrzewasz złamanie ręki.

Odważna decyzja ojca uratowała życie syna

Liu Yangming jest 28-letnim żołnierzem. Kiedy tylko spostrzegł, że jego syn za chwilę wyskoczy z okna 5 piętra, szybko ruszył mu na ratunek. Wbiegł do budynku, zapukał do mieszkania znajdującego się kilka pięter niżej i wybiegł do okna. Następnie wyszedł przez nie, stanął na wąskiej półce i czekał na spadającego chłopca w nadziei, że złapie go całego i zdrowego. Niestety, ciężar spadającego chłopca był tak duży, że nie udało się go dobrze chwycić. Ojciec dziecka w ostatniej chwili zdołał jedynie chwycić jego nogę i tak uratował go przed prawdopodobnie tragicznym upadkiem z 5 piętra na ziemię.
Zobacz filmik:

Podobne wypadki nie należą do rzadkości...

Bohaterska postawa żołnierza  została uwieczniona przez stojących opodal gapiów. Zdjęcia i filmiki dostępne są w internecie. Ojciec chłopca wykazał się ogromną odwagą i udowodnił, że potrafi zachować zimną krew nawet w tak trudnej sytuacji.
Ten przypadek skończył się szczęśliwie, jednak powinien być przestrogą dla wszystkich, którzy mieszkają w wysokich budynkach i mają małe dzieci. Statystyki pokazują, że podobne wypadki zdarzają się nad wyraz często, a wiele z nich kończy się tragicznie. Dlatego tak ważne jest, by zwłaszcza, gdy mieszka się dość wysoko, dokładnie zamykać okna w pokojach i nie stawiać przy nich żadnych mebli, po których dziecko mogłoby się wspiąć. 

Słyszałyście o podobnych przypadkach, gdzie dziecko próbowało opuszczać mieszkanie przez okno? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach, jak skończyły się te historie!

Źródło: Asia One

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy