zaginiona dziewczynka
fot. Adobe Stock

Kilkuletnia dziewczynka samotnie błąkała się po Wrocławiu. Policja odnalazła pijaną matkę

Po ulicach Wrocławia błąkała się samotnie kilkuletnia dziewczynka. Dziecko aktualnie znajduje się w szpitalu, a jego życiu nic już nie zagraża. Policja prosiła o pomoc i kontakt każdego, kto zna dziecko. W końcu dało się odnaleźć opiekunkę dziecka.
Joanna  Biegaj
zaginiona dziewczynka
fot. Adobe Stock
Po ulicach Wrocławia chodziła trzyletnia lub czteroletnia dziewczynka. Maluch był sam, bez nadzoru swoich opiekunów. Jedna z mieszkanek Wrocławia zauważyła dziecko na ulicy Odrzańskiej i zawiadomiła policję.

Zgubiona kilkulatka na ulicach Wrocławia

Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji razem z ratownikami medycznymi, którzy udzielili dziecku odpowiedniej pomocy. Dziewczynka nic nie mówiła. Jej strój także nie był odpowiedni do panującej na dworze temperatury.

„Dziewczynka decyzją ratowników została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie pozostała na obserwacji. Jej życiu nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo, a funkcjonariusze prowadzą teraz intensywne działania, które mają na celu dotarcie do opiekunów prawnych dziecka” – poinformowała policja. Udało się odnaleźć rodziców kilkulatki.

Z ustaleń policji wynika, że dziewczynka przebywała pod opieką matki w jednym z mieszkań w okolicy ulicy Odrzańskiej. Kobieta była pijana, miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jeżeli okaże się, że kobieta naraziła dziecko na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia, może jej grozić kara do 5 lat więzienia.

Źródło: Radio Zet, Onet

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy