Najnowsze trendy na targach Kind und Jugend 2015 w Kolonii. Zobacz, co kupisz w 2016 roku

Co słychać wśród dziecięcych marek? Co zdobyło już serca małych klientów? Jakie technologie będą dostępne w 2016 roku?
W Kolonii po raz kolejny odbyły się targi Kind und Jugend. To jedne z największych targów branży dziecięcej w Europie, które są również doskonałym barometrem trendów. Zgodnie z tradycją, podczas targów przyznano nagrody za innowacyjność w 8 różnych kategoriach. W tym roku w sumie 130 firm z 25 krajów zgłosiło łącznie 174 projektów do konkursu.

Zwycięzcy Kind + Jugend Innovation Awards:
1. World of Movin Baby: Bumprider, Marathon
2. World of Travelling Baby: Recaro Child Safty GmbH& Co. Zero 1. Elite
3. World of Moving Baby & Travelling Baby Accesories: Mamalila
4. World of Baby Safty at Home: Munchkin, Luna Gate
5. World of  Baby Toys: Zapf Creation AG, Schnappi Schildkröte (Crawl \'n Pop! Turtle)
6. World of Baby Textiles: Miyali, Sun Protection Zone - UV Ignite
7. World of Baby Care Mayborn Group: Tommee Tippee Express and Go™ Multi Function Warmer
8. Word of Baby Furniture: NIDO EDUCA, S.L., NidoErgonomic Basic (NEB)

Długie życie produktu nagroda - Kids Design Award 2015

Niezależnie, czy mówimy o meblach, wózkach, czy zabawkach, wszyscy producenci wiedzą już jedno: produkt musi starczyć na długo. Nie na rok, tylko przynajmniej na 3 lata. Kiedyś była moda na trzy w jednym, teraz nastaje czas: jeden zakup na 3 lata.  Zgodnie z tym trendem przyznano nagrodę niemieckej młodej projektantce Annika Marie Buchberger za serię mebli rosnących wraz z dzieckiem.Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.


Moim okiem

Na targi w Kolonii jeżdzę od wielu lat. Odnoszę wrażenie, że branża dziecięca w końcu, po paru latach ciszy i recesji, powoli odzyskuje kolory. Przez ostatnie dwa lata podczas targów było widać stagnację na rynku, która owocowała niska liczbą innowacji, dużą liczbą kopii znanych marek, jak również małą liczbą odwiedzających. Dla mnie, ostatnie parę lat było zwyczajnie nudne. W tym roku znalazłam kilka innowacyjnych produktów, wielu polskich wystawców  np. whisbear, wristy.  Jakość wykonania polskich produktów pozwalała na konkurowanie z zagranicznymi firmami. Przyjemnie patrzeć, jak te firmy zdobywają zagraniczne kontrakty i bez kompleksów pokazują nasze polskie pomysły. Myślę, że powinniśmy też śmielej zgłaszać się do nagrody głównej za design i innowacje. Nasze meble, materace i zabawki mogą zawstydzić wielu zagranicznych producentów.

Zobacz też: Stylista dla niemowlaka i przedszkolaka
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy