kino dla przedszkolaka, multikino
fot. mat.pras.

Kiedy iść z przedszkolakiem do kina?

Chcesz, by twój przedszkolak poznał najlepsze kinowe filmy dla najmłodszych? Dowiedział się, jak takie filmy powstają? Zwiedził kabinę projekcyjną i kasy biletowe? Zapytaj w waszym przedszkolu o projekt "Moja Pierwsza Wizyta w Kinie".
Aleksandra Sokalska
kino dla przedszkolaka, multikino
fot. mat.pras.
W ramach projektu "Moja Pierwsza Wizyta w Kinie" Multikino przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zaprasza najmłodszych widzów do odkrycia tajemnic kina oraz sekretów tworzenia i wyświetlania filmów na wielkim ekranie. Projekt jest skierowany do przedszkoli, które chciałyby wprowadzić swoich małych podopiecznych w bajkowy świat X Muzy. "Moja Pierwsza Wizyta w Kinie" to niepowtarzalna okazja, by w przystępny i atrakcyjny sposób oswoić dzieci z wymagającym światem kultury audiowizualnej.

Nowe bloki filmowe w Multikinie

Wiosną Multikino wprowadza do projektu nowe bloki filmowe. Od marca 2014 r. do dyspozycji grup przedszkolnych jest łącznie 7 bloków filmowych złożonych z klasyki polskiej animacji dla dzieci (po cyfrowej rekonstrukcji) oraz nowe odcinki wybitnej serii filmów dla najmłodszych „Parauszek i przyjaciele". Ten ostatni cykl, wyprodukowany w legendarnym Studiu Se-Ma-For jest dziełem animatorów i producentów odpowiedzialnych za nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i Wilka".

Czytaj też: Tata z dzieckiem w kinie
Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.

Nowa oferta Multikina dla przedszkolaka

Multikino w ramach projektu oferuje:
  • Seanse stworzone z najlepszych polskich filmów animowanych dla dzieci.
  • Projekcje w jakości cyfrowej.
  • Zwiedzanie kina, m.in. wizyta w kabinie projekcyjnej, w kasach biletowych i... podpatrywanie, jak produkuje się popcorn.
  • Krótki film edukacyjny – kinowy savoir vivre.
  • Zabawy z animatorem.
Wyboru repertuaru i terminu dokonują opiekunowie grup przedszkolnych we współpracy z lokalnym specjalistą ds. rezerwacji grupowych. Aby omówić szczegóły wizyty, przedszkole powinno skontaktować się z konkretnym kinem z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem.

Cena biletu: 11 zł (bilet dla opiekuna grupy jest bezpłatny).

Czytaj też: Dzieci a telewizja
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy