logo
fot. tamika.pl

Kinobajka - warszataty dla dzieci

18.09.2011r., Tamika zaprasza dzieci na BAJKOWO-KREATYWNE WARSZTATY.
logo
fot. tamika.pl

Udział w zajęciach dzieci do lat 4 wskazany z dorosłym opiekunem.
Dla starszych dzieci Kinobajka to także możliwość wzmocnienia nauki czytania. Będą one zachęcane do czytania napisów pod wyświetlanymi obrazami. Pobawimy się w dzielenie ról na narratora, królewnę, wiedźmę, hrabiego, chłopca, dziewczynkę w zależności od bajki, by już w trakcie wyświetlania filmu tworzyć mini-teatr.
 
Zajęcia poprzedzi pomysłowe przywitanie się wszystkich ze wszystkimi. Wybrane ćwiczenia pomysłu autorskiego oraz zaczerpnięte np. z metod Weroniki Sherborne pomogą „złamać pierwsze lody”, oswoić się z kolegami i poznać, czy przypomnieć własne imiona, trochę się zrelaksować, wejść w inną bajkową czasoprzestrzeń. W początkowej fazie zajęć będą też wprowadzane ćwiczenia uaktywniające m.in. język (wyraźną mowę) oraz zmysł wzroku przed oglądaniem bajki.
 
Aktywności realizowane po wyświetleniu bajki mają na celu rozwijanie dziecięcych talentów oraz uczenie dzieci wyrażania własnych uczuć językiem mini-sztuki. Oswajają także z publicznymi występami i zasadami autoprezentacji.
 
Czemu bajki? Obok wpływu na budowanie tożsamości dziecka baśń/bajka wyzwala wiarę w siebie i we własne możliwości. Większość baśni wywodzących się z tradycji ludowych opowiada o trudnych sytuacjach, z jakimi musi zmierzyć się bohater. Dzięki własnej pomysłowości, dzielności, a czasem umiejętności skorzystania z czyjejś rady, czy pomocy udaje mu się je pokonać a następnie zwyciężyć. Te tchnące optymizmem zakończenia baśni rodzą podświadomie w dziecku przeświadczenie, że i ono podoła swoim trudnościom. Baśnie uczą także, że tylko postawa kreatywna jest skuteczna w życiu. Bohaterowie tych utworów nie siedzą z założonymi rękami, ale działają, walczą, zdobywają szklane góry, osiągają swój cel i to głównie przez swoją odwagę, dzielność oraz dobroć. A dzieci właśnie takie chcą być. Można więc traktować baśnie również jako lekcję etyki dlanajmłodszych.
 
czas trwania zajęć: 90 minut
cena za pojedyńcze zajęcia: 35 zł
cena za cykl (4 zajęcia): 120 zł

Tamika
Ul. Wolska 44
tel: 0 535 644 990

więcej »

Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy