Bicie dzieci uczy … - film

Zobacz, jak Jerzy Radziwiłowicz w roli uśmiechniętego diabła tłumaczy z zadowoleniem i satysfakcją, czego uczy bicie dzieci.

Bicie dzieci uczy je ...

Oto negatywne konsekwencje bicia dzieci, o których informuje dzieci filmowy diabeł:
  • dzieci uczą się, że problemy najlepiej rozwiązywać przemocą,
  • bliskich osób też należy się obawiać,
  • ludzi nie warto szanować,
  • na innych należy wpływać bólem i strachem.

"Lekcja zła" Rzecznika Praw Dziecka

Nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka, która ruszyła 16 października w telewizji i w kinach ma po raz kolejny przekazać, że przemoc fizyczna nie jest właściwą metodą wychowawczą i uświadomić "klapsy" są również formą przemocy wobec dziecka.
Malina Wieczorek, dyrektor agencji TELESCOPE (odpowiedzialnej za strategię i kreację kampanii) wyjaśnia: Chcemy po raz kolejny przywołać ten temat w mediach, obniżyć poziom aprobaty społecznej dla stosowania kar fizycznych jako środka wychowawczego, przekonać, że nawet łagodna formy przemocy fizycznej tzw. "klaps" też jest przemocą wobec dziecka i nigdy nie powinien być stosowany jako środek wychowawczy.

Klaps to nie bicie - statystyki

Czy wiesz, że umiarkowaną i zdecydowaną aprobatę dla "klapsów" deklaruje 60 % badanych osób, a aż 29% uważa, że bicie jest w pewnych sytuacjach najskuteczniejszą metoda wychowawczą (według badań TNS OBOP 2013)?!

Ciekawostka: W Szwecji już od 1979 roku obowiązuje ustawowy zakaz bicia dzieci, obejmujący także "klapsy".
Pamiętaj: Klaps to nie metoda wychowawcza, a jedynie wyraz bezradności rodziców! Dorośli biją, bo nie potrafią poradzić sobie z własnym gniewem, frustracją. Klaps wydaje się dla wielu rodziców skuteczną metodą wychowawczą, ponieważ dziecko staje się wtedy posuszne. Trzeba pamiętać jednak o tym, że robi to nie dlatego, że nauczyliśmy je odróżnić dobro od zła czy dlatego, że zrozumiało zasady, jakie próbujemy mu wpoić, a jedynie ze strachu i próby uniknięcia kary.  W konsekwencji, gdy nie będziemy na nie patrzeć, może próbować łamać zasady, licząc, że go nie przyłapiemy.  

Kampania obejmie emisję nie tylko w kinach i telewizji, ale również inne media (internet, radio).
Spot został wyreżyserował Jan Komasa, autorem zdjęć do printów jest Radek Polak, a główną rolę zagrał w nim Jerzy Radziwiłowicz.

Zobacz też: Od ciebie zależy, czy Adaś dostanie lanie! - film
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy