Klaudia Halejcio usypia dziecko przy pomocy smoczka
fot. screen Instagram/Klaudia Halejcio

Klaudia Halejcio daje dziecku smoczek. Fanki grzmią: „Naturalną potrzebę ssania zaspokaja CYCUŚ”

Usypianie niemowlaka dla wielu rodziców jest nie lada wyzwaniem. Klaudia Halejcio pochwaliła się swoim sposobem, by jej dziecko zasnęło w ciągu kilku chwil – podaje maluszkowi smoczek.
Joanna  Biegaj
Klaudia Halejcio usypia dziecko przy pomocy smoczka
fot. screen Instagram/Klaudia Halejcio
Klauda Halejcio w swoim ostatnim poście na Instagramie zdradziła, że „ma swoich niezastąpionych pomocników w usypianiu” małej Nel. Aktorka na wyjątkowo zabawnym filmiku pokazała, że chodzi o smoczek i szumiące pluszaki. Internautki jednak wytknęły młodej mamie, że powinna w inny sposób usypiać swoje dziecko. 

Sposób na usypianie Nel

„Smoczek – pamiętam już z badań USG, jak Nel ssie paluszek, będąc w moim brzuszku. Teraz smoczek ją usypia i uspokaja” – napisała Klaudia Halejcio. Dodała, że przy szybkim usypianiu dziecka pomagają jej także pluszaki z szumem: „Kochamy również pluszaki z szumem lub bijącym sercem – to »przyjemny« zastępca naszego głośnego okapu kuchennego. Dzięki temu Nel czuje się dobrze i bezpiecznie jak w brzuchu”.
 

Komentarze internautek

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy innych mam, które miały nieco odmienne zdanie, jak należy usypiać dziecko. Oto niektóre z nich:

„Naturalną potrzebę ssania zaspokaja CYCUŚ”;
„Odkąd się urodził synek, zaspokajałam jego potrzebę ssania właśnie cycem, potrzebował tego na początku bardzo często, był nieodkładany i potrafiliśmy wisieć tak godzinami”;
„Przez pierwsze miesiące takiego maleństwa musi być cycuś i tyle. Zaspokajanie bliskości i potrzeby bycia tylko z mamą”.

Nie wszystkie internautki miały jednak takie samo zdanie na ten temat: „Chyba żadna kobieta nie chce mieć cycozwisa przez cały dzień. Po co uczyć dziecko zasypiania przy piersi? Potem takie kobiety piszą i proszą o radę, jak w końcu odstawić dziecko, które wisi na piersi, a ma 3 lata” – napisała jedna z kobiet. 

Internautki opisały także swoje sposoby na usypianie maluchów:

„U mnie sprawdziło się suszarka usypiająca noworodka na YouTube”;
„U nas w zasypianiu najlepiej się sprawdza wtulenie przy karmieniu. Niestety mój maluszek ma wbudowany czujnik odkładania z czujnikiem oddalania się od niego”;
„U nas świetnie sprawdziło się usypianie zawsze przy tej samej spokojnej melodii z pozytywki”.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak być idealną mamą
Psycholog Adriana Klos radzi jak być mamą idealną, nie tracąc przy tym możliwości spełniania swoich marzeń.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy