dziecko w lesie
fot. adobe stock

Kleszcze już się obudziły! Uważaj na spacerach dzieckiem

Marzec zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim inwazja kleszczy. Nadleśnictwo Celestynów opublikowało zdjęcie, na którym widać aż 4 kleszcze na źdźble trawy! To sygnał, że na spacerach z dzieckiem należy zachować szczególną czujność.
Katarzyna Gałązkiewicz
dziecko w lesie
fot. adobe stock
Brak mrozów zimą sprawił, że kleszcze szybko wybudziły się z zimowego snu i można je spotkać w lesie podczas lutowego spaceru z dzieckiem. Zachowaj więc szczególną ostrożność, aby kleszcze nie zaatakowały Ciebie i twojej pociechy.

Nadleśnictwo Celestynów opublikowało fotografię, która przedstawia aż cztery pajęczaki na jednym źdźble trawy. To dopiero początek marca, a wszystko wskazuje na to, że dopiero latem czekać będzie prawdziwe oblężenie.

Pamiętaj, aby wybierając się na leśną przechadzkę zabrać ze sobą preparaty przeciwko kleszczom, a po każdym wyjściu oglądaj zarówno siebie, jak i swoich podopiecznych.

źródło: Nadleśnictwo Celestynów
Zobacz także:
Redakcja poleca: Kleszcz – jak wygląda kleszcz wbity w skórę i kleszcz w naturze?
Podejrzewasz, że ciebie lub dziecko ugryzł kleszcz? Nie wiesz, jak wygląda kleszcz wbity w skórę, znaleziony na ciele od razu albo np. po 24 godzinach? Pokazujemy go z bliska. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czego szukać po spacerze. Zobacz, dlaczego warto jak najszybciej usunąć kleszcza oraz jakie choroby może przenosić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy