kobieta, plecak
fot. Panthermedia

Klinika leczenia niepłodności - co ze sobą zabrać?

Jakie wyniki badań będą niezbędne i o co będzie pytał lekarz podczas pierwszej wizyty w klinice leczenia niepłodności? Przygotowaliśmy dla ciebie specjalną ściągawkę.
Joanna Karwat
kobieta, plecak
fot. Panthermedia
Od kilku lat nie możesz zajść w ciążę. Postanowiłaś wraz z partnerem zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności. Podpowiadamy, jak się przygotować do tej pierwszej wizyty i czego się spodziewać. 

Przeczytaj, komu przysługuje refundacja in vitro

Zabierz wyniki badań na niepłodność

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności polega na zebraniu szczegółowego wywiadu i ocenie dotychczasowego leczenia, jakiemu oboje byliście poddani. Dlatego trzeba koniecznie wziąć wyniki wszystkich wykonanych dotąd badań (np. wynik USG narządów rodnych).

Poznaj najczęstsze przyczyny męskiej niepłodności

Diagnozowanie niepłodności

Podczas pierwszej wizyty w klinice leczenia niepłodności lekarz zdecyduje, jakie dodatkowe badania na niepłodność będą konieczne do zdiagnozowania przyczyny problemu. Może to być np. ocena jajeczkowania, ocena drożności jajowodów, ocena rezerwy jajnikowej – potencjału owulacyjnego jajników, pełnego panelu hormonów biorących udział w cyklu rozrodczym, jak również badanie nasienia męża). W zależności od poszczególnych wyników planuje się dalsze postępowanie i ewentualne leczenie niepłodności. 
Podczas pierwszej wizyty w klinice leczenia niepłodności dowiecie się, jakie są wasze szanse na poczęcie dziecka i jakie rozwiązania (np. in vitro) lekarze mogą wam zaproponować.
konsultacja: lek. med. Ewa Paszkiewicz, ginekolog położnik

Sprawdź 8 rzeczy zakazanych przed ciążą
Redakcja poleca: Trudne rozmowy o męskiej niepłodności - film
Niepłodność często mylona jest z impotencją lub obniżonym libido. Między innymi dlatego niektórzy mężczyźni źle znoszą informację o tym, że mają jakieś kłopoty z płodnością i niechętnie podejmują próby leczenia. Czy można to zmienić?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy