Mega Bloks
fot. Mega Bloks

Klocki, które można zabrać ze sobą wszędzie!

Budowanie z klocków to doskonale wszystkim znana zabawa i jednocześnie narzędzie, które wspomaga rozwój dziecka. A gdyby tak sprawić dziecku klocki, które można nie tylko łatwo posprzątać, ale i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie ma się ochotę? Poznaj przenośną walizeczkę Mega Bloks!
Mega Bloks
fot. Mega Bloks
Zabawa klockami stanowi istotny fundament rozwoju funkcji poznawczych i intelektualnych. Pozytywnie wpływa na takie umiejętności jak koordynacja wzrokowo-ruchowa, wyobraźnia przestrzenna, umiejętności komunikacyjne, a także społeczno-emocjonalne. Poza tym jest to ogromna frajda dla dzieci, które uwielbiają tworzyć przeróżne konstrukcje z kolorowych elementów.

Dlaczego dzieci lubią bawić się klockami?

Maluchy kochają budować różne rzeczy z klocków przede wszystkim dlatego, że kolorowe elementy rozbudzają ich ciekawość. Dziecko ma świadomość, że dzięki połączeniu kilku elementów można stworzyć coś unikalnego i wspaniałego. Na przykład wysoką wieżę albo most, pod którym mogą przechodzić zabawkowe ludzi lub małe samochody. Zabawa klockami pomaga też dziecku poznać związek przyczynowo-skutkowy. Gdy szkrab rzuci klockiem o podłogę, odkrywa że jest tego sprawcą. Ponadto klocki pomagają dziecku poznawać świat. Dziecko widząc budynki, które znajdują się w okolicy waszego miejsca zamierzania, może próbować odtwarzać ich kształt za pomocą klocków. A wspólne zabawy klockami z innymi dziećmi nie tylko pobudzają wyobraźnię i usprawniać intelekt dziecka, ale też uczą dzielenia się przedmiotami, pracy w grupie oraz podejmowania inicjatywy.

Klocki, którymi można bawić się w dowolnym miejscu

Jeżeli ty i twoje dziecko spędzacie bardzo dużo czasu poza domem, warto pomyśleć o klockach, które można wszędzie ze sobą zabrać. W tej sytuacji najlepsza będzie Mobilna walizeczka z klockami Mega Bloks, która może podróżować z wami, gdziekolwiek się udajecie. Po otwarciu walizki twój szkrab znajdzie w środku zestaw klocków do budowania i podstawę na kółkach – dzięki temu będzie mógł łączyć kolorowe klocki i budować wymarzone konstrukcje! Gdy wyjmiesz ruchomą płytę znajdującą się z przodu i umieścisz ją wewnątrz walizeczki, uzyskasz podstawę do łatwego układania. A po skończonej zabawie możecie schować wszystkie elementy w środku mobilnej walizki – to doskonały sposób na unikniecie bałaganu! Wygodny uchwyt umożliwia przeciągnięcie walizeczki do miejsca kolejnej zabawy. Twój mały budowniczy na pewno będzie zachwycony tym, że może się bawić, gdzie tylko chce!Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj na: Mega Bloks
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy