klocki lego dla dziewczynek
fot. Adobe Stock

Klocki Lego dla dziewczynek – najciekawsze zestawy [Przegląd]

Wybraliśmy ciekawe zestawy klocków Lego dla dziewczynek. Zabawki uczą przestrzennego myślenia oraz pozwalają na odgrywanie scenek. Masa zabawy gwarantowana!
Ewa Janczak-Cwil
klocki lego dla dziewczynek
fot. Adobe Stock
Zobacz specjalne serie klocków Lego dla dziewczynek. Wyróżniają się one nie tylko kolorystyką, ale i tematyką – często nawiązują do popularnych bajek i filmów dla dzieci. Oczywiście to nie znaczy, że tymi klockami mogą bawić się wyłącznie dziewczynki, ani że innymi zestawami powinni bawić się tylko chłopcy! Jednak czasami każda dziewczynka ma ochotę na naprawdę dziewczyńską zabawkę. Oto one!

Spis treści:
Klocki Lego dla dziewczynek
Zestawy:
 1. Przyjęcie Minnie, 70 zł
 2. Czas na imprezę – Piesio Rożek, 59,90 zł
 3. Stoisko z rysunkami Emmy, 84,29 zł
 4. Sklep z pączkami, 319,99 zł
 5. Duże wesołe miasteczko, 265 zł
 6. Zamek Kopciuszka, 339,99 zł
 7. LEGO DOTS, zestaw 109,90 zł

Klocki Lego dla dziewczynek

Do specjalnych dziewczyńskich serii należą następujące linie klocków:
 • Lego Friends,
 • Lego Disney Princess,
 • Lego Elves,
 • Lego Unikitty,
 • DC Super Hero Girls.

Jednak także wśród innych serii znajdują się atrakcyjne propozycje dla dziewczynek. Bo przecież nie każda z nich marzy wyłącznie o zabawie w dom czy odgrywanie scenek z bajek dla dzieci. Klocki Lego dla dziewczynek znajdą się też na przykład w serii Lego City – tu zabawa polega na odgrywaniu scenek z życia miasta i przedmieść oraz na budowaniu budynków i pojazdów podobnych do tych istniejących w rzeczywistości.

Zobacz też: Jakie klocki Lego wybrać dla dziecka

Wiek dziecka a zestawy klocków Lego dla dziewczynek

Dla najmłodszych dziewczynek polecane są zestawy Lego Duplo. Nadają się dla dzieci już od 3. roku życia. Zawierają niezbyt dużo elementów, a same klocki są większe od standardowych.

Zobacz także: Klocki Lego Duplo – zestawy kreatywne

Nieco starszym pannom warto podsunąć bardziej skomplikowane komplety, np. Lego Friends, Elves, Unikitty, DC Super Hero Girls czy Disney Princess – wśród nich znajdziesz zestawy dla dzieci od 6. roku życia.

Inne propozycje dla dziewczynek

Żeby nie zamykać córki w świecie różowych klocków i księżniczek, warto jej podsunąć także inne zestawy. Nieodmiennie gorąco polecamy zestawy z serii Creator i Classic, które dają możliwość swobodnego wymyślania i budowania dowolnych konstrukcji. Poza nimi można też podsunąć dziewczynce klocki z serii Lego Minecraft lub Lego Technic – zestawy bardziej chłopięce, ale to kwestia tak naprawdę umowna.
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.

1. Przyjęcie Minnie, 70 zł

W zestawie znajdują się: figurka myszki Minnie, kota Figaro, budynek na przyjęcie z otwieranym oknem, stół, krzesło, tort, oraz samochód. Dodatkowo w pudełku jest portrecik Minnie i dwa klocki z nadrukiem prezentów. Niewielki zestaw z niedużą liczbą elementów do złożenia, dlatego będzie idealny dla młodszych dziewczynek.

Dodatkowe informacje:
 • Numer katalogowy: 10873
 • Wiek dziecka: 3-5 lat
 • Liczba elementów: 21
 
klocki lego dla dziewczynek przyjęcie minnie

2. Czas na imprezę – Piesio Rożek, 59,90 zł

Zestaw Unikitty nawiązujący do serialu telewizyjnego. W komplecie: 4 figurki do zbudowania: Kici Rożek, Księcia Piesia Rożk, Orłodyla i Mistrza Smutasa, stanowisko DJ-a, obracający się parkiet ze światłami, tort urodzinowy, wózek, klocki-baloniki i mnóstwo innych akcesoriów.

Dodatkowe informacje:
 • Numer katalogowy: 41453
 • Wiek dziecka: 6-12 lat
 • Liczba elementów: 214
 
klocki lego dla dziewczynek unikitty piesio rożek

3. Stoisko z rysunkami Emmy, 84,29 zł

W pudełku znajdują się: przyczepa z rysunkami, okna sklepowe, kasa, posłanie dla kota, skuter, płytka ze sztalugą, taboretem i drzewem oraz dwie figurki – Emmy oraz kota Chico. Model można połączyć z innymi zestawami z serii Lego Friends, do której należy ta zabawka.

Dodatkowe informacje:
 • Numer katalogowy: 41332
 • Wiek dziecka: 6-12 lat
 • Liczba elementów: 210
 
klocki lego dla dziewczynek sklep z pączkami

4. Sklep z pączkami, 319,99 zł

Spory komplet z serii Lego City. Zawiera: ciężarówkę, naczepę z dźwigiem z wysuwanym wysięgnikiem, platformą i rozkładanymi nogami stabilizującymi, furgonetkę reporterów z otwieranym dachem, taksówkę, motocykl policyjny, mobilną kawiarnię rowerową, sklep z zabawkami, sklep z pączkami oraz bankomat i 10 minifigurek.

Dodatkowe informacje:
 • Numer katalogowy: 60233
 • Wiek dziecka: 6+
 • Liczba elementów: 790
 
klocki lego dla dziewczynek sklep z pączkami

5. Duże wesołe miasteczko, 265 zł

Zestaw zawiera diabelski młyn, karuzelę z czterema figurkami koników, stragan z dwiema pofalowanymi zjeżdżalniami, pociąg z wagonikiem, lodziarnię, a także klocki symbolizujące różne przedmioty. Idealna zabawka do odgrywania miniscenek. Komplet należy do serii Lego Duplo.

Dodatkowe informacje:
 • Numer katalogowy: 10840
 • Wiek dziecka: 2-5 lat
 • Liczba elementów: 106
klocki lego dla dziewczynek wesołe miasteczko

6. Zamek Kopciuszka, 339,99 zł

Komplet należy do serii Lego Princess. W opakowaniu są 2 figurki: Kopciuszka i księcia, źrebaka oraz 2 myszy. Do zbudowania jest dwupiętrowy modułowy zamek, który urządza się dołączonymi meblami. Za każdym razem można zbudować inny zamek, zmieniając miejsce poszczególnych modułów. Do tego cała masa akcesoriów i niespodzianek.

Dodatkowe informacje:
 • Numer katalogowy: 41154
 • Wiek dziecka: 6+
 • Liczba elementów: 585
 
klocki lego dla dziewczynek zamek kopciuszka

7. zestaw DOTS by LEGO, 109,90 zł

To zestawy kolorowych klocków (kafelków i innych elementów), które można łączyć ze sobą na wiele sposobów. Można robić z nich bransoletki, ramki na zdjęcia, szkatułki i stojaki na długopisy. Można też dokupić same dodatki za 17,99 zł. Cena pojedynczej bransoletki to tylko 24,99 zł, ale możesz też kupić ją w zestawie i twoja córka może dzielić się bransoletkami z przyjaciółkami! 
Dodatkowe informacje:
 • wiek dziecka: 6+
Lego DOTS bransoletki

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy