klocki lego minecraft
fot. Adobe Stock

Klocki Lego Minecraft [Przegląd]

Klockami Lego Minecraft z zapałem będzie bawić się każdy mały fan gry Minecraft. Jeśli ma nie mniej niż 6-7 lat, poradzi sobie bez problemu!
Ewa Janczak-Cwil
klocki lego minecraft
fot. Adobe Stock
Klocki Lego Minecraft związane są z bardzo popularną grą komputerową. W zestawach występują budowle i postacie znane z wirtualnego świata gry, a dzięki klockom dziecko może je zbudować i się nimi bawić w świecie rzeczywistym.

Spis treści:
O serii Lego Minecraft
Zestawy klocków:
  1. Most Płomyków, 138 zł
  2. Kreatywny Warsztat, 258 zł
  3. Steve z papugą, 59 zł
  4. Farma arbuzów, 165 zł
  5. Czaszkowa arena, 75 zł
  6. Grzybowa wyspa, 140 zł

O serii Lego Minecraft

Pierwsze opakowanie klocków Lego Minecraft trafiło na rynek w 2012 roku. Rok później, w sierpniu, pojawiły się kolejne zestawy. Zapewne jest to skutek olbrzymiej popularności gry Minecraft, która przede wszystkim polega na kształtowaniu wirtualnego świata, a także na budowaniu przeróżnych trójwymiarowych konstrukcji. Elementem konstrukcyjnym w grze jest sześcian, czyli kostka podobna do klocka w kształcie kubika.
Kolejnymi elementami gry jest zbieranie różnych zasobów, eksploracja świata oraz walka.

Do dzisiaj na rynek trafiło 48 zestawów klocków Lego Minecraft, które różnią się wielkością i ceną. Producent adresuje zestawy do dzieci w wieku od 6, 7 i 8 roku życia – oznaczenie zawsze znajduje się na opakowaniu.

Zobacz także: Klocki Lego Ninjago  od 39 do 264 zł

Postacie z gry obecne w zestawach klocków

Są to następujące postacie: Steve, Creeper, villager (wieśniak), Zombie, Enderman, Skeleton (szkielet), Alex, Snow Golem (śnieżny golem) i inne. Wsród postaci zwierząt znajdują się: świnia, owca, pająk, koń, krowa, kot i inne.

Jak można się bawić tymi klockami

Zestawy służą do odwzorowywania budowli i krajobrazów znanych z gry. Najczęściej w każdym z nich znajdują się różne figurki. Po zbudowaniu budynków i krajobrazów można odgrywać scenki z gry lub snuć własne historie.

Sprawdź też: Klocki Lego Technic – zestawy w dobrych cenach

Każdy kolejny zestaw powiększa świat gry odwzorowywany za pomocą klocków. Jeśli więc twoje dziecko polubi zabawę Lego Minecraft, z pewnością będzie cieszyć z każdego kolejnego pudełka z tymi klockami.
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

1. Most Płomyków, 138 zł

Zestaw z ognistym fragmentem Neteheru – jednego ze światów Minecraft. W komplecie figurka Alexa, mrocznego szkieletu i 2 figurki płomyków oraz magma, pasek dusz, lawa, żwir, netherowy kwarc, statyw alchemiczny, 2 mikstury i skrzynia ze skarbem.
Liczba elementów: 372, wiek: 8+, nr zestawu: 21154.
 
klocki lego minecraft most płomyków

2. Kreatywny Warsztat, 258 zł

Bardzo fajny zestaw, który umożliwia swobodne konstruowanie – dokładnie tak samo, jak robi się to w grze. Tylko od inwencji dziecka zależy, co zbuduje! W komplecie znajdują się: figurka Steve\'a, konia, krowy i Creepera. W pudełku jest 5 woreczków klocków, a każdy komplet służy do budowania 3 różnych modeli z instrukcji.
Liczba elementów: 717, wiek: 8+, nr zestawu: 21135.
 
klocki lego minecraft kreatywny warsztat

3. Steve z papugą, 59 zł

Do skonstruowania duża figurka (13 cm) głównego bohatera gry – Steve'a oraz papuga i kilof do kamieni. Dźwignia umieszczona na plecach postaci pozwala aktywować funkcję wydobywania rudy. Ramiona i nogi są ruchome, co daje możliwość ustawiania postaci w różnych pozach.
Liczba elementów: 159, wiek: 7+, nr zestawu: 21148.
 
klocki lego minecraft figurka steve'a

4. Farma arbuzów, 165 zł

Zadaniem dziecka będzie złożyć minifarmę arbuzów. W komplecie minifigurki: Steve'a, wieśniaka, Creepera i świni oraz plony i przedmioty: 2 arbuzy, 2 marchewki, 2 ziemniaki, plaster arbuza, skrzynia, bacik. Z marchwi można przynętę dla świnki. Zestaw idealny do uzupełniania świata Lego Minecraft lub jako zestaw startowy.
Liczba elementów: 69, wiek: 6+, nr zestawu: 21138.
 
klocki lego minecraft farma arbuzów

5. Czaszkowa arena, 75 zł

Budynek w kształcie czaszki, lawa, podia dla graczy, platformy z jabłkiem i miotaczem, z którego można strzelać klockami. W komplecie dwie figurki graczy z bronią, figurka zabójczego królika, który strzeże tarczy i łuku, złote jabłko i złoty miecz, mikstury lecznicze i skrzynia.
Liczba elementów: 198, wiek: 8+, nr zestawu: 21145.
 
klocki lego minecraft czaszkowa arena

6. Grzybowa wyspa, 140 zł

Kolejny zestaw, który wzbogaci świat klocków Lego Minecraft. Moduł zawiera elementy do zbudowania wyspy, którą można na różne sposoby przebudowywać. W komplecie figurka Alexa, Creepera, dorosłego i małego muchomora oraz łódź.
Liczba elementów: 247, wiek: 8+, nr zestawu: 21129.
 
klocki lego minecraft grzybowa wyspa
[content:0_27324,0_27056,0_26761:CMNews]  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy