klocki lego star wars
fot. Adobe Stock

Klocki Lego Star Wars – zestawy w dobrych cenach [Przegląd]

Klocki Lego Star Wars to propozycja dla fanów kultowej serii filmów. Zabawa nimi jest prawdziwą frajdą. Przekonaj się: kup zestaw i buduj razem z dzieckiem!
Ewa Janczak-Cwil
klocki lego star wars
fot. Adobe Stock
Każdy zna klocki Lego, więc o ich zaletach nie będziemy tu pisać. Zajmiemy się szczególną ich serią: klockami Lego Star Wars i pokażemy, jak różne mogą być zestawy tych zabawek – od kilkudziesięciu klocków do blisko 2000 elementów. Podpowiemy też, gdzie je kupić w dobrych cenach.

Spis treści:
Klocki Lego Star Wars - miniporadnik
Zestawy:
 1. Naboo Starfighter, 32 zł
 2. Jedi i żołnierze armii klonów, 50 zł
 3. Chatka Yody, 90 zł
 4. Maszyna krocząca, 99 zł
 5. Figurka szturmowca, 114 zł
 6. Imperialny myśliwiec, 199 zł
 7. Sokół Millennium, 599 zł
 8. Ewok Village, od 1800 zł

O klockach Lego Star Wars...

...można by książkę napisać! Jest ich tyle zestawów, że nie sposób ich wszystkich wymienić ani pokazać. Dlatego ograniczymy się do podstawowych informacji.

Dla kogo są klocki Lego Star Wars

Dla każdego fana gwiezdnych wojen i zabawy klockami! Ze względu na małe elementy w zestawach i raczej spory stopień skomplikowania budowanych brył, seria nadaje się dla starszych dzieci – od 6 roku życia. Jednak zawsze warto patrzeć na opakowanie i sprawdzać, dla jakiego wieku przeznaczony jest konkretny zestaw. Niektóre są kierowane dla dzieciaków od 14. roku życia.

Klocki nie tylko do budowania

Ponieważ zestawy zawierają figurki oraz ruchome elementy statków czy budowli, można w nieskończoność odgrywać filmowe lub wyimaginowane sceny. Można strzelać z działek, piloci mogą wsiadać i wysiadać z myśliwców, a w wioskach czy budynkach można odgrywać scenki z życia bohaterów.

Zobacz też: Różne serie klocków Lego [Przegląd]

Jaki zestaw kupić?

To zależy. Jeśli chcesz, aby dziecko bawiło się samodzielnie, kupuj komplety dopasowane do jego wieku. Jednak zachęcamy do sięgania po zestawy nieco na wyrost, co pozwoli wam spędzić czas na wspólnym budowaniu bardziej skomplikowanych konstrukcji. Nawet sześciolatek z mamą czy tatą da radę zbudować konstrukcje przeznaczone dla dziecka w wieku 12, czy 14 lat.

Zobacz także: Jakie klocki Lego kupić swojemu dziecku [Poradnik]

Ile kosztują klocki Lego Star Wars

Generalnie: niemało. Najtaniej kosztują same figurki – ok. 15-20 zł. Minikomplety w saszetkach (są naprawdę malutkie) to podobny koszt. Niewielkie, ale już większe zestawy kosztują kilkadziesiąt złotych, a te największe nawet 2500! Można z nich stworzyć wielki świat Gwiezdnych Wojen w wersji mini. Każdy kolejny zestaw powiększa ten świat i daje nowe możliwości zabawy. My pokazujemy przegląd zestawów: kilkudziesięciu do 1800 zł (ten zestaw jest wart w sklepach 2500 zł).
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

1. Naboo Starfighter, 32 zł

Miniaturowa wersja ulubionego statku Anakina Skywalkera. Model ma miejsce na figurkę Anakina (w komplecie) i kopułę robota R2-D2 oraz dwie wystrzeliwane rakiety. Jeśli dokupisz zestaw 75224, dziecko będzie mogło odgrywać scenki z bitwy z myśliwcem Sith Infiltrator.

Wybrane cechy:
 • 62 elementy
 • dla dzieci w wieku 6-12 lat
 • wymiary modelu: 11 x 7 x 3 cm.
 
klocki lego star wars naboo starfighter

2. Jedi i żołnierze armii klonów, 50 zł

Jeśli twoje dziecko lubi odgrywać scenki bitewne, to musi mieć ten zestaw, żeby Luke i Han Solo mieli z kim walczyć ;) W komplecie model śmigacza z otwieraną pokrywą, miejscem na pilota i motaczami klocków oraz 4 figurki: Ki-Adi Mundiego, Barrissa Offee oraz żołnierzy armii klonów.

Wybrane cechy:
 • 102 elementy
 • dla dzieci w wieku 6-12 lat
 • wymiary modelu: 12 x 10 x 5 cm.
 
klocki lego star wars jedi i żołnierze armii klonów

3. Chatka Yody, 90 zł

Pozwala odgrywać scenki szkolenia Luke'a Skywalkera. Chatka ma rozkładane sekcje szkoleniowe i sypialnię z kominkiem. W zestawie figurki Luke'a, Yody i robota R2-D2, miecz świetlny, jedzenie, wąż, patelnia i butelka. Luke może w czasie treningu nosić na plecach figurkę mistrza.

Wybrane cechy:
 • 229 elementów
 • dla dzieci w wieku 7-12 lat
 • wymiary modelu: 48 x 30 x 11 cm.
 
klocki lego star wars chatka yody

4. Maszyna krocząca, 99 zł

Najprostsza wersja maszyny kroczącej, którą samodzielnie zbuduje nawet sześciolatek. W komplecie jest też droid-pająk, fragment okopu oraz trzy figurki: żołnierz z Kashyyyk, wojownik Wookiee oraz dodatkowa, rocznicowa minifigurka Dartha Vadera na odczepianej podstawce.

Wybrane cechy:
 • 250 elementy
 • dla dzieci w wieku 6-12 lat
 • wymiary modelu: 8 x 7 x 7 cm.
 
klocki lego star wars maszyna krocząca

5. Figurka szturmowca, 114 zł

Ciekawa propozycja – do zbudowania jest sporych rozmiarów ruchoma figurka szturmowca z armii klonów. Na ramionach ma pelerynkę z "futra", na nogach magnetyczne buty, a w dłoniach sprężynowe działko blasterowe. Kończyny żołnierza można ustawić w różnych pozycjach.

Wybrane cechy:
 • 101 elementów
 • dla dzieci w wieku 7-14 lat
 • wysokość modelu: ok. 24 cm.
 
klocki lego star wars figurka klona szturmowca

6. Imperialny myśliwiec, 199 zł

Kultowy myśliwiec Imperium. Ma mocne skrzydła, otwierany kokpit, właz i dwa sprężynowe działka. W zestawie 4 figurki: pilot Imperium, Han Solo, Tobias Beckett (w przebraniu szturmowca z Mimban), szturmowiec z Mimban oraz różne rodzaje broni blasterowej.

Wybrane cechy:
 • 519 elementów
 • dla dzieci od 9. roku życia
 • wymiary modelu: 23 x 20 x 19 cm.
 
klocki lego star wars myśliwiec imperium

7. Sokół Millennium, 599 zł

Do zbudowania koreliański frachtowiec z otwieraną pokrywą, sprężynowymi działkami, odczepianą kapsułą ewakuacyjną i innymi atrakcjami. W kokpicie mieszczą się dwie figurki, a w zestawie jest ich 6: Han Solo, Chewbacca, Qi’ra, Lando Calrissian, Quay Tolsite oraz droid z Kessel, a także droid DD-BD.

Wybrane cechy:
 • 1414 elementów
 • dla dzieci w wieku 9-14 lat
 • wymiary modelu: 48 x 30 x 11 cm.
 
klocki lego star wars sokół millennium

8. Ewok Village, od 1800 zł

Olbrzymi zestaw, który cenę regularną ma na poziomie 2500 zł! Do zbudowania jest wioska Ewoków umieszczona w gałęziach drzew. Zapewnia mnóstwo atrakcji: skrytkę w drzewie, pajęczyny, pułapki, kładki, pnącza. Zestaw zawiera R2D2 i 16 minifigurek z bronią: Lukea Skywalkera, księżniczkę Leię, Hana Solo, Chewbaccę, C3PO, 2 żołnierzy Rebelii, 5 Ewoków (w tym Wicket, Teebo, wódz Chirpa i Logray), 2 zwiadowców i 2 szturmowców.

Wybrane cechy:
 • 1990 elementów
 • dla dzieci od 12. roku życia
 • wymiary modelu: 58 x 47 x 9 cm.
 
klocki lego star wars ewok willage
[content:0_26802,0_27056,0_26761:CMNews]  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy