klocki playmobil
fot. Adobe Stock

Klocki Playmobil – 10 zestawów w dobrych cenach

Zabawa klockami Palymobil to dla dzieci wielka atrakcja. Można się nimi bawić w ramach jednego zestawu lub kompletować je, tworząc coraz bardziej urozmaicony miniświat.
Ewa Janczak-Cwil
klocki playmobil
fot. Adobe Stock
Klocki Playmobil to dobrej jakości zabawki od niemieckiego producenta. Przedstawiają zarówno świat rzeczywisty, jak i bajkowy. Są ładnie zaprojektowane, bardzo kolorowe i z łatwością się je układa. Powstały przede wszystkim z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, choć są też zestawy dla młodszych dzieci.

Spis treści: Zestawy klocków Playmobil:
  1. Łazik marsjański, 30 zł
  2. Pokój dla niemowlaka, 46 zł
  3. Helikopter z pterodaktylem, 69 zł
  4. Pojazd ratownictwa górskiego, 80 zł
  5. Statek Dragons, 90 zł
  6. Przenośne gospodarstwo rolne, 109 zł
  7. Magiczny las wróżek, 190 zł
  8. Hotel dla zwierząt, 220 zł
  9. Zamek rycerski, 399 zł
  10. Romantyczny dom dla lalek, 449 zł

Co oferują klocki Playmobil

Jest ich całe mnóstwo! Niektóre stworzono głównie z myślą o dziewczynkach, inne z pewnością bardziej zainteresują chłopców. Jeśli chodzi o kategorie wiekowe, to na pudełkach znajdują się oznaczenia: od 1,5 roku, od 4 roku życia, od 5. roku życia oraz od lat 6. Najwięcej zestawów jest dla przedszkolaków.

Klocki Playmobil nie służą do swobodnego budowania. Zabawa nimi raczej polega na opowiadaniu historii i odgrywaniu scenek. Nie konstruuje się z nich dowolnych budowli ani pojazdów, tylko dokładnie te widoczne na opakowaniu. Z tego względu idealnie nadają się do stymulowania u dziecka wyobraźni i twórczego myślenia, a w nieco mniejszym stopniu do rozwijania wyobraźni przestrzennej i zdolności konstrukcyjnych.

Zobacz też: Clocki Cobi –10 zestawów w cenach od 40 do 200 zł

Zestawy klocków pokazujące świat rzeczywisty

Odwzorowują życie w mieście, na wsi i podczas wakacji. W tej kategorii najpopularniejsze są serie Country – czyli życie na farmie, City Action – np. karetka, straż pożarna i Dollhouse, czyli domki dla lalek. Poza nimi na rynku dostępne są zestawy klocków Playmobil z serii Summer Fun (np. laleczki z rowerami, samochód terenowy z łódką) oraz Family Fun (sporty i aktywności rodzinne).

Zestawy bajkowe

Tu również wybór jest duży. Można kupić komplety ze statkami pirackimi, zamkami i rycerzami, wróżkami, smokami i księżniczkami, postaciami krasnoludów i trolli. Z pewnością zatem bez problemu uda się znaleźć zestaw idealnie trafiający w zainteresowania dziecka.

Zobacz także: Jakie klocki wybrać dla przedszkolaka
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Ceny zestawów

Niewielkie komplety można kupić już od 30 złotych. Ceny rosną wraz z rozmiarem pudełka i liczbą klocków. Przeciętnej wielkości opakowanie zawiera 40-60 klocków i kosztuje 80-120 zł. Największe zestawy kosztują ponad 400 złotych i mogą zwierać ponad 300 elementów. Są to domki, statki lub zamki z różnymi dodatkowymi akcesoriami i figurkami. Najtańsze są same figurki, które można kupić już za ok. 10 zł.
Poniżej zobaczysz atrakcyjne różnorodne zestawy, które udało nam się znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach. Zobacz je koniecznie! Uporządkowaliśmy je według cen – od najtańszego do najdroższego.

1. Łazik marsjański, 30 zł

Mały zestaw z serii Space dla dzieci od 6. roku życia. Do złożenia jest pojazd marsjański na trzech kołach i ze skrzynią na znaleziska. W komplecie znajduje się też kosmonauta w kombinezonie z hełmem, broń (pewnie laserowa ;) oraz tajemnicze krystaliczne bryły. Zabawka z najnowszego katalogu!
 
klocki playmobil łazik marsjański

2. Pokój dla niemowlaka, 46 zł

Niewielki zestaw z serii Dollhouse dla dzieci od 4. roku życia. W jego skład wchodzą dwie figurki: niemowlaka i jego taty oraz przewijak, kołyska z zawieszką, fotelik do karmienia, mata edukacyjna, ręcznik, nocnik i różne drobiazgi. Elementy z tego zestawu mogą stanowić wyposażenie pokoju dziecięcego w Romantycznym domku dla lalek.
klocki playmobil pokój dla niemowlaka

3. Helikopter z pterodaktylem, 69 zł

Zestaw dla fanów dinozaurów. Zawiera helikopter z wyrzutnią pocisków, figurkę pilota i pterodaktyla z otwieraną paszczą, drzewo z gniazdem i jajami i rybkę – w sumie 39 elementów. Zabawka dla dzieci od 4. roku życia. Uzupełni dowolny zestaw z serii Playmobil Odkrywcy albo posłuży do zabawy z innymi zestawami.
klocki playmobil helikopter z pterodaktylem

4. Pojazd ratownictwa górskiego, 80 zł

W komplecie jest samochód terenowy z bagażnikiem na dachu, dwie figurki ratowników, figurka psa, skrzynia, dwa czekany, linka holownicza oraz smycz dla psa i różne drobne akcesoria. Zabawka należy do serii Action i nadaje się dla dzieci w wieku 4-10 lat. Idealnie uzupełni kolekcje z tej serii, choć można ją zestawiać z dowolnymi kompletami.
 
klocki playmobil pojazd ratownictwa górskiego

5. Statek Dragons, 90 zł

Zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku 4-12 lat i składa się z 45 elementów. Jego tematyka nawiązuje do filmu animowanego "Jak wytresować smoka". W komplecie jest statek Wikingów, dwie figurki, kosz na ryby (lub małego smoka), bosak, pochodnia, włócznia i dwa "płonące" pociski do wystrzeliwania z okrętowych kusz.
klocki playmobil statek dragons

6. Przenośne gospodarstwo rolne, 109 zł

Zabawka o tyle fajna, że budynek farmy można przenosić trzymając go za wygodną rączkę. W komplecie znajdują się: 3 figurki ludzi (rodzina), 9 figurek zwierząt, płotki, taczka, narzędzia i naczynia gospodarskie oraz warzywa, owoce i klocki symbolizujące bele siana. Dzięki temu godzinami można inscenizować życie na farmie. Dla dzieci od 4. roku życia.
 
klocki playmobil gospodarstwo rolne

7. Magiczny las wróżek, 190 zł

Zestaw dla dzieci w wieku 4-10 lat. Idealny do inscenizowania bajkowych historii. Zawiera fragment lasu z fantazyjnymi drzewami, 3 figurki wróżek (jedna to chłopiec!), dwie figurki jednorożców z ruchomymi głowami, lisa, pawia, liany, skrzynkę ze skarbami, garniec do warzenia magicznych eliksirów i mnóstwo innych drobiazgów.

klocki playmobil magiczny las wróżek

8. Hotel dla zwierząt, 220 zł

Zabawka z najnowszej oferty producenta z serii City Life. Budynek miejskiego hotelu dla psów, w którym przebywa 8 psów różnych raz oraz 2 papugi. Zwierzętami opiekują się trzy figurki ludzi (rodzina), które mają do dyspozycji: budy dla psów, ławki, równoważnię, część kuchenną, płotki, karmę, kości dla psów, smycze i różne inne akcesoria.
 
klocki playmobil hotel dla zwierząt

9. Zamek rycerski, 399 zł

Fantazyjny zamek ze zwodzoną bramą, otwieraną basztą, opuszczaną klatką i armatą strzelającą pociskami. W komplecie znajdują się też trzej rycerze, koń, różne rodzaje broni, drabina, proporzec i obrotowy podnośnik do klatki. Świetna zabawka dla dzieci od 4. roku życia. Masa zabawy gwarantowana!
 
klocki playmobil zamek rycerski

 

10. Romantyczny dom dla lalek, 449 zł

Olbrzymi zestaw – zawiera aż 348 elementów. Buduje się z nich trzykondygnacyjny domek z balkonem i dzwonkiem u drzwi. Wewnątrz znajduje się kuchnia, jadalnia, salon, łazienka, sypialnia rodziców i dwa pokoje dla dzieci. W komplecie są też figurki mamy i taty, kwiaty w skrzynkach, skrzynka pocztowa i lampa. Wyposażenie domku można dokupić w zestawach numer: 5304, 5306 - 5309, oraz 5336. Zestaw dla dzieci od 4. roku życia.
 
klocki playmobil romantyczny dom dla lalek
[content:0_26830,0_26939,0_26710:CMNews]
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy