klocki wafle
fot. Adobe Stock

Klocki wafle – 8 atrakcyjnych zestawów

Klocki wafle to idealna zabawka dla dzieci od 2. roku życia. Są barwne i łatwe do łączenia. Teraz można kupić, poza klasycznymi, jeszcze mini wafle i wafle w wersji maxi!
Ewa Janczak-Cwil
klocki wafle
fot. Adobe Stock
Klocki wafle to specyficzna zabawka konstrukcyjna. W każdym zestawie znajdują się głównie kwadratowe klocki z wypustkami. Łączenie elementów polega na wciskaniu wypustek klocka między wypustki innych elementów – łączy się je na wcisk.

Spis treści:
Rodzaje klocków wafli
Zestawy:
Klocki wafle figurki, 13 zł
Prosty zestaw 36 elementów, 38 zł
Zestaw zwierzyniec, 55 zł
Tradycyjne, 110 elementów, 59 zł
Mini wafle dla dziewczyn, 67 zł
Mini wafle 300 elementów, 125 zł
Rakieta kosmiczna, 170 zł
Ogromne klocki wafle, 210 zł

Rodzaje klocków wafli

Można wśród nich wyróżnić trzy rodzaje, różniące się wymiarami oraz materiałem, z jakich je wykonano:

Klocki wafle tradycyjne

Ten rodzaj "wafli" wykonany jest ze sztywnego plastiku. Kwadratowe elementy mają boki o długości 10,5 cm. W zestawach znajdują się jednak także elementy o innych kształtach. Ten rozmiar i nieelastyczny materiał sprawiają, że zabawka nadaje się dla dzieci od 2. roku życia, o ile konkretny zestaw nie zawiera zbyt małych elementów. Zawsze sprawdzaj oznaczenie wiekowe na zabawce!

Klocki mini wafle

Jest to nowsza odmiana tego typu klocków. Są wykonane z zupełnie innego materiału – elastycznego tworzywa i mają mniejsze rozmiary, dlatego nadają się dla dzieci od 3. roku życia. Kształty podstawowych klocków są identyczne z tymi klasycznymi. Jednak ze względu na mniejsze wymiary, wymagają większej precyzji ruchu rąk, ale za to zajmują mniej miejsca.

Klocki wielkie wafle

Mają boki o długości 35 cm, są więc naprawdę duże. Wykonano je z twardego plastiku. To sprawia, że można z nich budować spore konstrukcje. Na zrobionych z nich kostkach lub fotelach dziecko może usiąść. Zabawka nadaje się też do wyniesienia na dwór. Jedyny mankament – zajmują sporo miejsca.
Redakcja poleca: Klocki dla dzieci - film
Dlaczego warto kupić dziecku klocki? Jakie klocki wybierać dla młodszych i starszych dzieci? Zobacz, co radzi psycholog.

1. Klocki wafle figurki, 13 zł

W komplecie jest jeden klasyczny klocek oraz 4 figurki postaci ludzkich (chłopców i dziewczynek) oraz 2 figurki zwierząt: psa i kota. Minizestaw idealny do uzupełnienia większego zbioru tego typu plastikowych klocków – będą się z nimi bez problemu łączyć i znakomicie urozmaicą zabawę.
klocki wafle figurki

2. Prosty zestaw 36 elementów, 38 zł

Komplet zawiera wyłącznie kwadratowe klocki w standardowym rozmiarze 10,5 x 10,5 cm oraz w 4 kolorach. Część z nich jest pełna w środku, część ma otwory. Komplet idealny na start. Pozwoli dziecku zaznajomić się z tym typem zabawek i nauczy je łączenia elementów i konstruowania trójwymiarowych lub płaskich konstrukcji.
 
klocki wafle 36 elementów

3. Zestaw zwierzyniec, 55 zł

W komplecie jest 50 elementów. Dwa z nich to sporej wielkości podstawki, na których można wznosić konstrukcje. Poza standardowymi, kwadratowymi klockami o wymiarach 10,5 x 10,5 cm w opakowaniu znajdują się też figurki zwierząt oraz płotki i "złączki" ułatwiające budowanie.
 
klocki wafle zwierzyniec

4. Tradycyjne, 110 elementów, 59 zł

Spory worek z dużą liczbą plastikowych i sztywnych klocków w różnych kształtach. Wśród nich są także figurki postaci zwierząt domowych i dzikich. Elementy służące do budowania są różnokolorowe, pełne w środku lub z otworami i mają bardzo różne kształty, co daj duże pole do popisu dziecku.
 
klocki wafle 110 elementów

5. Mini wafle dla dziewczyn, 67 zł

Fajny zestaw w kolorach, które powinny zachęcić dziewczynki. W komplecie znajduje się 140 elementów wykonanych z miękkiego tworzywa. Klocki są nietypowych, mniejszych rozmiarów i będą pasować do wszystkich innych zestawów Mini wafli. Da się z nich konstruować pojazdy, budynki i tory kolejowe. Na rynku są też zestawy w kolorach dla chłopców.
 
klocki wafle mini wafle dla dziewczynek

6. Mini wafle 300 elementów, 125 zł

Bardzo fajny zestaw do konstruowania najróżniejszych kształtów. Klocki są zrobione z miękkiego materiału przypominającego gumę i mają nieco mniejszy rozmiar niż te standardowe. W komplecie elementy w różnych kształtach: kwadratowe, trójkątne, okrągłe, z otworami i bez nich oraz klocki służące do ich łączenia w najróżniejszy sposób.
 
klocki wafle mini wafle 300 el

7. Rakieta kosmiczna, 170 zł

W komplecie znajduje się 270 klocków o standardowych wymiarach. Można z nich, według instrukcji zbudować rakietę. Oczywiście nie trzeba tego robić i klocki mogą służyć do swobodnego konstruowania budowli. Idealnie pasują do wszystkich innych klocków wafli i dzięki mniej typowym elementom – półokrągłym "złączkom" – znakomicie je urozmaicą.
klocki wafle rakieta kosmiczna

8. Ogromne klocki wafle, 210 zł

W komplecie jest 20 klocków (jeden z kołami) o wymiarach: 35 x 35 cm każdy. Łączy się je identycznie jak klocki wafle o standardowych rozmiarach. Można ich używać we wnętrzach i na świeżym powietrzu. Umożliwiają budowanie dużych konstrukcji takich jak: domek, pojazd, sześciany. Produkt polski posiada atest CE.
klocki wafle ogromne
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy