kalimba

Klub miłośników zwierząt - warsztaty zoologiczne dla dzieci

Maj, poniedziałki, godz.17:30 Kalimba zaprasza dzieci w wieku 3-7lat na warsztaty zoologiczne.
kalimba
koszt zajęć: 30zł, karnet na miesiąc: 100zł
zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. 22 839 75 60, 501 183 953
 
"Każdy ma jakiegoś bzika każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota rybki oraz psa" śpiewały Fasolki. Czy Wasze pociechy też mają bzika na punkcie zwierząt? Dla najmłodszych obecnych i potencjalnych właścicieli oraz poprostu entuzjastów zwierząt małych i dużych w sam raz będzie kalimbowe kółko zoologiczne.
 
Tu maluchy dowiedzą się więcej o zasadach- jak należy, a jak nie należy zachowywać się przy spotkaniu ze zwierzęciem, poznają wiele ciekawostek o znanych i mniej znanych gatunkach. Będą mogły rozwijać swoją twórczość w pracach plastycznych i manualnych, pogłębiać wyobraźnie podczas słuchania bajek i wcielania się w role zwierząt oraz w aktywny sposób poszerzać wiedzę o otaczającym je świecie przyrody.
 
Na każdym spotkaniu dzieci przyjrzą się lepiej innemu zwierzątku od widywanych na codzień pupili po egzotyczne gatunki z dalekich krajów. Dowiedzą się wielu pożytecznych informacji i spędzą czas na wesołej zabawie.  Będą prowadzić i uzupełniać własne albumy małych zoologów.
Zapraszamy!
 
Maj miesiącem kota w Kalimbie.
W Maju nasze kółko zoologiczne skoncentruje się na fascynującym świecie kotów domowych. Mali przyjaciele zwierząt w atmosferze wspólnej zabawy poznają rasy kotów, dowiedzą się o potrzebach zwierzaków, ich zwyczajach. Przygotują się na opiekę nad kotkiem. Dowiedzą się jak należy i jak nie należy zachowywać się przy własnych i napotkanych kotach. Nauczą się odgadywać kocie nastroje co zapewni im bezpieczeństwo w przyszłości. Każdy warsztat majowy to inna przygoda po świecie fascynujących miałczących zwierząt zapraszamy w poniedziałki o godzinie 16.30
 
07.05.2012 KOT- fascynujące zwierze
 
Zapraszamy na warsztaty edukacyjne poświęcone  przeróżnym rasom i rodzajom kotów domowych. Mali zoolodzy poznają fascynujący świat włochatych persów, mięciutkich kotów norweskich, uroczych syjamów, łysych sfinksów i wielu innych. Nie zabraknie ciekawostek, zabaw naśladowczych i ruchowych, konkursów i gier. Ponadto przewidziane jest tworzenie rzeźby kotka ulubionej rasy podczas części plastycznej.
 
14.05.2012- Miauczy KOTek miau- coś ty kotku chciał
 
Mali uczestnicy znają już odmiany kotów domowych. Pora na poznanie ich zwyczajów i naukę zachowań wskazanych przy kontakcie ze zwierzakiem. Zapraszamy na warsztaty z elementami treningu społecznego dla maluchów. Psycholog dziecięcy i wielbicielka kotów w jednej osobie porozmawia z dziećmi o zasadach jakich należy przestrzegać przy kotach aby czuć się bezpiecznie. Dzieci dowiedzą się jakie zachowania czekają je ze strony kota i co one mogą oznaczać. Przygotują się na doświadczenia z kotami, które mogą je czekać na co dzień. W ramach pracy plastycznej stworzą mapę kocich humorów i kodeks savoir-vivru w rozmowie z kotem. Ponadto przewidziane są liczne kocie gry i zabawy.
 
21.05.2012- Małe kulki czyli jak zająć się młodziutkim KOTkiem

Tym razem członkowie klubu młodych wielbicieli zwierząt zastanowią się nad obowiązkami, wyzwaniami i przyjemnościami jakie czekają właściciela kociątka. O tym co zanim kotek pojawi się w domu, jak to się dzieje że kotek do nas trafia i co dalej. Jak i czym go karmić, czesać, jak przygotować kocią toaletę oraz sypialnię. I wreszcie zabawa czyli czym i jak lubią bawić się kotki. Wśród licznych atrakcji czeka maluchy warsztat robienia kociej zabawki, którą potem mogą podarować własnemu lub zaprzyjaźnionemu kotu.

28.05.2012- KOT mój przyjaciel
 
Ostatni w tym miesiącu warsztat kółka zoologicznego, dotyczący kotów. Mali miłośnicy zoologii będą mogli utrwalić wiedzę o kotach domowych. Czekają ich liczne zagadki, zabawy ruchowe i konkursy dotyczące ras kotów domowych, ich zwyczajów i obowiązków czekających właściciela. Nie zabraknie dodatkowych niespodzianek i atrakcji. Warsztat zakończy kocia bajka oraz przyznanie dyplomów dla kocich specjalistów. Uczestników dotychczasowych majowych, kocich warsztatów czekają dodatkowe wyróżnienia.

KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
kofifi@kalimba.pl
www.kalimba.pl
 
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy