kobieta przestała sprzątać
fot. Adobe Stock

Kobieta miała dość i przestała sprzątać za innych domowników: „W pewnym momencie zabraknie im łyżek i talerzy”

Jedna z mam miała dość tego, że wszystkie obowiązki są na jej głowie. Pewnego dnia zbuntowała się i przestała sprzątać za pozostałych domowników. Pokazała w sieci rezultaty eksperymentu.
Joanna  Biegaj
kobieta przestała sprzątać
fot. Adobe Stock
Miss Potkin w dosyć niecodzienny sposób postanowiła nauczyć swoją rodzinę, że każdy z domowników ma określone obowiązki i powinien je wypełniać. Do tej pory wszystko było na jej głowie. Przeprowadziła „strajk”, podczas którego przestała prać, zmywać i wykonywać pozostałe prace domowe. Po kilku (z pewnością ciężkich) dniach kobieta odniosła zwycięstwo.

Niecodzienny eksperyment 

Kobieta zamieściła w sieci zdjęcia piętrzących się brudnych naczyń: „Dwa dni temu postanowiłam przestać zmywać. Przygotowuję wszystkim kolacje i jestem zmęczona tym, że muszę jeszcze sprzątać. Wtedy pojawił się ten stos. W pewnym momencie zabraknie im łyżek, filiżanek i talerzy”.  Kobieta pokazała też inne zdjęcia, dokumentujące przebieg „walki o porządek” z domownikami. Podczas trzech dni, w trakcie których kobieta nie sprzątała, w domu zaczął robić się dość spektakularny bałagan. Poza brudnymi naczyniami zaczęły piętrzyć się też góry ubrań, rozrzuconych na podłodze.

Efekt eksperymentu 

W pewnym momencie Miss Potkin udostępniła film, na którym jej mąż „zeskrobuje z miski twarde jak kamień płatki”. Eksperyment zakończył się sukcesem, a domownicy zdali sobie sprawę, że bałagan sam nie zniknie w magiczny sposób.

„To lekcja, żeby być słyszaną i szanowaną, i żeby nie musieć się powtarzać, kiedy rzeczy zaczynają wymykać się spod kontroli. Znaleźliśmy się w wyjątkowych czasach i dla mnie ostanie dwa dni były zabawniejsze niż cokolwiek innego. Myślę, że każdy z nas ma prawo do przeprowadzania własnych eksperymentów” - podsumowała Miss Potkin. 

Źródło:  Twitter

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Nienawidzę macierzyństwa! Dlaczego ten stan wzbudza w nas tak skrajne emocje? - tłumaczy psycholog [WIDEO]
Co zrobić, kiedy macierzyństwo tak nas przerasta, że zaczynamy je nienawidzić? - radzi psycholog dr Magdalena Śniegulska. Zobacz film, z którego dowiesz się, że dlaczego tak silne emocje bardzo często towarzyszą młodym mamom i co zrobić, aby wyjść z tego stanu.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy