fot. Emily Breeze Instagram

Kobieta podnosi ciężary w 38 tygodniu ciąży. Czy nie zaszkodzi dziecku?

Kolejna trenerka fitness wzbudziła wśród kobiet ogromne poruszenie. Ma wielu zwolenników, ale i dużo więcej przeciwników. Czy TAKIE ćwiczenia na pewno są zdrowe dla jej dzidziusia?
fot. Emily Breeze Instagram
Ćwiczenia w ciąży? Jak najbardziej! Każdy lekarz potwierdzi, że jeżeli nie ma przeciwskazań, kobieta powinna regularnie ćwiczyć. W ten sposób przygotowuje ciało do porodu, co ułatwi jej zadanie :-) Czy może jednak podnosić 30 kilogramową sztangę?

Emily Breeze jest w 38 tyg. ciąży. Kiedy dowiedziała się, że spodziewa się dziecka, wiedziała, że chce ten czas przeżyć intensywnie. Jej ciało było zawsze wysportowane, bowiem młoda kobieta była trenerką fitness. 

Filmy i zdjęcia, które Emily zamieszcza w Internecie, wzbudzają jednak wiele emocji. Kobieta w bardzo zaawansowanej ciąży, podnosząca sztangi, stająca na głowie i skacząca na skakance, nie jest częstym widokiem. Na słowa krytyki przyszła mama odpowiedziała: "Ćwiczenia są zdrowsze, niż codzienne jedzenie w McDonaldzie". 

"Co za egoistka", "Oby dziecku nic się nie stało" – to łagodniejsze formy wypowiedzi internautów. Są też oczywiście wpisy, pochwalające to, co robi kobieta. "Jeżeli całe życie ćwiczyła, niech robi to dalej", "Lekarz wyraził zgodę? Dla mnie ok". A co Wy uważacie na temat ćwiczeń w ciąży? Czy podnoszenie sztang i podskoki mogą w jakikolwiek sposób zaszkodzić dziecku? Piszcie w komentarzach.Obejrzyj także: Anna Lewandowska podpowiada jak ćwiczyć w ciąży.
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy