GRY
 
 

Niesamowita reakcja kierowczyni autobusu! To powinien umieć każdy

Niewiele brakowało, by  5-latek nie przeżył powrotu do domu. Co tak naprawdę się stało?

fot. Fotolia
Twoje dziecko jeździ szkolnym autobusem. Wydaje Ci się, że nic złego nie może go spotkać. A jednak! Dzieci potrafią być nieobliczalne. Tylko szybka reakcja osoby dorosłej, może zapobiec tragedii!

To miał być zwykły dzień pracy. Ginger Mazville jak co dzień wyruszyła w drogę autobusem szkolnym. W czasie jazdy, usłyszała zamieszanie wśród dzieci. Mała dziewczynka zaczęła wzywać pomocy dla swojego 5-letniego brata, który dziwnie się zachowywał.Ginger początkowo myślała, że dzieci żartują.Gdy jednak zatrzymała pojazd i podbiegła do dziecka, okazało się, że chłopczyk się dusi. Kobieta, która przeszła wiele lat temu kurs pierwszej pomocy, od razu wiedziała jak zareagować.

Zastosowała chwyt Heimlicha, polegający na uciskaniu przepony by "wypchnąć" z tchawicy tkwiący przedmiot. Dzięki temu z ust chłopca ... wyskoczyła moneta. Okazało się, że dziecko w czasie podróży bawiło się pieniążkiem i zadławiło się właśnie nim. 

Kobieta stała się lokalną bohaterką. W Mannford w USA każdy dziś mówi o odważnej i szybkiej reakcji kierowczyni autobusu. I po raz kolejny wraca temat obowiązku odbycia kursów pierwszej pomocy. O tym, jak bardzo są ważne, powinien wiedzieć każdy, zwłaszcza, gdy słyszy się o takich właśnie historiach. Możliwość uratowania komuś życia, powinna być wystarczającą zachętą, by zgłosić się na szkolenia.

A czy Ty odbyłaś już takie szkolenie? Czy potrafiłabyś pomóc swojemu dziecku gdyby się zakrztusiło?

Zapoznaj się także z: Pierwsza pomoc dziecku przy zakrztuszeniu.
Redakcja poleca: Zakrztusiło się niemowlę? Sprawdź, co wtedy robić! [Film]
Sprawdź, co robić, gdy niemowlę się zakrztusi. Poznaj zasady udzielania pierwszej pomocy przy zakrztuszeniu niemowlaka. Ta wiedza może uratować życie twojego dziecka!

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci