Ciężarne w sklepach i w komunikacji miejskiej
fot. Fotolia

Czy Polacy ustępują ciężarnym miejsca? Musisz zobaczyć ten eksperyment!

Znany youtuber przeprowadził eksperyment i sprawdził, czy ciężarne mogą liczyć na miejsce w autobusie i pierwszeństwo w kolejce do kasy. Czy Polacy zdali test?
Hanna Szczesiak
Ciężarne w sklepach i w komunikacji miejskiej
fot. Fotolia
Wapniak, czyli Maciej Wapiński, to twórca jednego z najpopularniejszych kanałów o samorozwoju w serwisie YouTube. Jego filmik "Czy Polacy ustąpią miejsca kobiecie w ciąży?" w kilka dni został hitem internetu. Nic dziwnego – powinny go zobaczyć nie tylko przyszłe mamy!

Ciężarna w sklepie i w autobusie

Znasz powiedzenie "ciąża to nie choroba"? Udowodniliśmy, że jest inaczej – ciąża to choroba społeczeństwa. Gdy w autobusie czy w kolejce do kasy pojawia się ciężarna, ludzie wokół nagle tracą wzrok (nie widzą pokaźnego brzuszka oddalonego o metr), są bardzo senni (powieki mimowolnie opadają...) lub dostają skrętu szyi (byle tylko nie spojrzeć na ten ciążowy brzuszek!). Wapniak i jego ciężarna dziewczyna Kamila przeprowadzili eksperyment. Sprawdzili, jak traktowane są kobiety w ciąży w komunikacji miejskiej i w sklepach. Czyżby nie było aż tak źle, jak mogłoby się wydawać? Zobaczcie film i sprawdźcie wyniki!
 
Redakcja poleca: Jak można zarazić się gruźlicą? [WIDEO]
Gruźlicą można zarazić się od osoby, która na nią choruje. Na gruźlicę w Polsce wcale nie zapadają przede wszystkim ludzie w podeszłym wieku. Według danych Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc grupy ryzyka nieco się zmieniły i dzieci mogą zarazić się gruźlicą także od osób w średnim wieku.

Ciężarna kontra reszta świata

Eksperyment Kamili i Wapniaka daje nadzieję polskim ciężarnym. W większości przypadków współpasażerowie ustępowali Kamili miejsca w komunikacji miejskiej. Również w sklepach ciężarna Kamila była obsługiwana poza kolejnością – z inicjatywy kasjerek, jednak liczy się efekt. Nie oznacza to jednak, że ciężarne nagle przestały być niewidzialne. Często piszecie w komentarzach, że gdy byłyście w ciąży, nie tylko nikt nie ustępował wam miejsca, ale byłyście również poniżane i obrażane... Mimo wszystko, może ten eksperyment to światełko w tunelu i nadzieja, że ludzie coraz częściej myślą o ciężarnych, ich zdrowiu i komforcie?

Opowiedzcie o waszych doświadczeniach. Wciąż jest źle czy Polacy zaczynają zmieniać swój stosunek do kobiet w ciąży?

Zobacz także: Krótkowzroczność, apatia i inne choroby roznoszone przez ciężarne

Źródło: YouTube
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy