rozwody po porodzie
fot. Adobe Stock

Kobiety nie chudną po ciąży, stąd tyle rozwodów! Słynny trener ma radę dla mam

To kobiety są winne rosnącej liczby rozwodów. Ich ciała po porodzie pozostawiają wiele do życzenia, a mężczyźni cierpią. Taką bulwersującą teorią podzielił się węgierki guru fitnessu, trener personalny, Norbert Schobert.
Magdalena Drab
rozwody po porodzie
fot. Adobe Stock
Za rozwody należy winić kobiety, które nie wracają do dawnej sylwetki po porodzie − stwierdził bardzo popularny na Węgrzech trener personalny, Norbert Schobert, i tym samym ściągnął na siebie falę krytyki. 

Waga po ciąży przyczyną rozwodów

Norbert Schobert przedstawił tę kontrowersyjną teorię podczas wideo na żywo w mediach społecznościowych. Jego zdaniem nie należy winić mężczyzn za to, że porzucają swoje żony, jeśli po porodzie zostaje im 20-30 kg nadwagi. Wynika więc z tego, że jedynie kobiety odpowiadają za liczne rozwody, czyniąc własne dzieci „półsierotami”. W swojej wypowiedzi Schobert użył bardzo dosadnych słów: nazwał skórę kobiet po porodzie „obrzydliwą” i podkreślał ogromne cierpienie mężczyzn. „Mąż nie może pożądać żony, która kiedyś ważyła 58 kg, a teraz wtacza się do pokoju, ważąc 78 albo 88 kg”.

Schobert zabłysnął też złotą radą dla mam: „Kobiety powinny wrócić do swojej wagi sprzed ciąży, by mieć szczęśliwy związek”.

Słowa trenera odbiły się szerokim echem w całym kraju, potępili je zarówno politycy, jak i inne osoby publiczne. Sam Schobert (48 lat) jest żonaty i ma troje dzieci.
 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy