kobiety o tych imionach są najlepszymi mamami
fot. Adobe Stock

Kobiety o tych imionach są NAJLEPSZYMI MAMAMI

Czy imię może wpływać na to, jakim ktoś jest rodzicem? Okazuje się, że tak! Przynajmniej w teorii. Przedstawiamy imiona, których posiadaczki mają cechy idealnej mamy. Zalecamy jednak, by nie brać całkiem serio takich zestawień. Każda z was jest wspaniałą mamą!
Joanna  Biegaj
kobiety o tych imionach są najlepszymi mamami
fot. Adobe Stock
Portal pomorska.pl wyróżnił 10 imion, których posiadaczki podobno najlepiej sprawdzają się w roli mamy. Choć często zdarza się, że cechy przypisane danemu imieniu rzeczywiście mają odzwierciedlenie w rzeczywistości – to nie zawsze tak jest. Dlatego do tego typu zestawień należy podchodzić z dystansem i traktować je przede wszystkim jak dobrą zabawę. My jesteśmy przekonane, że każda kobieta stara się być najlepszą mamą dla swojego dziecka (niezależnie od imienia!). 

Najlepszą mamą jest...

Każda kobieta może mieć cechy, które w jakiś sposób pomagają jej w byciu mamą. Należą do nich między innymi cierpliwość i spokój. Inne cechy z kolei niekiedy przeszkadzają przy wychowywaniu dziecka, np. łatwe denerwowanie się. Jeśli macie ochotę sprawdzić, czy znaczenie waszego imienia obejmuje „cechy najlepszej mamy”, zerknijcie na zestawienie przygotowane na podstawie przypisanych przez ezoteryków cech poszczególnym imionom.

Zestawienie na podstawie znaczenia imion

  • Agata – czasami nadmiernie boi się o swoje dzieci, bywa nadopiekuńcza. Jest jednak wierną żoną i wspiera swojego męża w jego celach i pragnieniach. Jeśli się poświęca – to zazwyczaj z wzajemnością. Potrafi jednak stawiać granice i nie daje się wykorzystywać. Jest także samodzielna, zdecydowana, rozsądna i praktyczna.
 
  • Alicja – jest doskonałą matką, czuje odpowiedzialność za los swojej rodziny i przyjaciół. Alicja jest bardzo szczera, często dopisuje jej humor i pogoda ducha. Jest także rozważna i systematyczna, co bardzo ułatwia życie jej rodzinie.
 
  • Barbara – potrafi docenić uroki życia, jest troskliwą matką i żoną. To osoba uczciwa i niezależna. Uwielbia podróżować i czytać książki „o świecie”, dzięki czemu jej dzieci są otwarte na nowe doznania i ciekawe świata. Uważa, by nie krzywdzić ludzi, jest także dobrą przyjaciółką dla swojego męża i troskliwą matką.
 
  • Emilia – jest wierna i zwykle zakochuje się bardzo szczęśliwie. Jest odpowiedzialną matką i troskliwą żoną, a także domatorką. Jej dzieci nie będą mogły więc narzekać na brak mamy w domu. Emilia jest również bardzo pracowita, a do tego uwielbia poszerzać swoje umiejętności. Jest życzliwie nastawiona do ludzi, a w przyjaźni bardzo lojalna.
  
  • Izabela – jest domatorką, wspaniałą panią domu, a także zwolenniczką tradycyjnego podziału ról na męskie i kobiece. Izabela robi karierę, tylko wtedy, gdy „musi”. Jest także wrażliwa i bardzo kulturalna.
  
  • Małgorzata – chętnie wstępuje w związek małżeński. Dba o męża i dzieci, ale jest także ogromną marzycielką. Spokojna i rzeczowa, a także pogodna i życzliwa w stosunku do innych ludzi. Małgorzata jest bardzo sumienna – uchodzi za wzorowego pracownika.
  
  • Monika – ma łagodny charakter. Zazwyczaj zadowolona ze swojego życia, unika konfliktów. Jest rodzinna i opiekuńcza, a gdy trzeba – stanowi oparcie dla swoich bliskich. Dynamiczna i nowoczesna, a więc jej dzieciom z pewnością nie grozi nuda.
 
  • Zofia – to świetna pani domu. Jest także bardzo gościnna, więc jej dom jest zawsze pełen ludzi. Mąż i dzieci są dla niej bardzo ważni, jednak lubi się także udzielać społecznie.
 
  • Zuzanna – wychodzi szczęśliwie za mąż i ma gromadkę dzieci. Zuzanny potrzebują wiele miłości, jednak potrafią ją także odwzajemnić. Są zaradne, a w dodatku zawsze rozważnie gospodarują pieniędzmi, tak by na wszystko starczyło.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy