GRY
 
 

"Kocie podróże małe i duże" cz. 1

Temat bezpieczeństwa dzieci na drogach poruszany jest w mediach od wielu lat. Liczne spoty telewizyjne, i radiowe, billboardy zachęcają dzieci do noszenia odblasków, zapinania pasów i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Z naszych obserwacji wynika jednak, że taka forma promowania prawidłowych zachowań podczas podróży nie przemawia do sporej części maluchów. Wtedy właśnie pojawia się pytanie – w jaki sposób przedstawić małym dzieciom racjonalne argumenty przemawiające za jazdą w fotelikach, zapinaniem pasów oraz innymi zasadami bezpiecznego podróżowania bez straszenia makabrycznymi sutkami wypadków? Odpowiedzią na nie jest opracowany przez nas edukacyjny program adresowany do najmłodszych podróżników – w wieku od trzeciego do siódmego roku życia – „Podróże na medal”, który realizujemy we współpracy z Kredyt Bankiem i TUiR Warta.

Głównym elementem akcji „Podróże na medal” jest seria książeczek edukacyjnych dla dzieci – „Kocie podróże małe i duże” – z których każda poświęcona jest innemu aspektowi bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że opisane w nich zabawne przygody małych kotów pomogą dzieciom zrozumieć jakie konsekwencje niesie za sobą jazda bez fotelików, brak zapiętych pasów, postój w niewłaściwym miejscu, czy pośpiech, którego konsekwencją jest nadmierna prędkość. Mamy też nadzieję, że wiedza ta wpłynie na zwiększenie liczby przypadków w których dzieci, ze zrozumieniem będą stosowały się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Pierwsza część cyklu „Kocie podróże małe i duże” zatytułowana „Dla tych wszystkich co nie wiedzą po co w fotelikach siedzą” będzie dostępna w placówkach Partnerów akcji „Podróże na medal” już w pierwszych dniach czerwca. Oprócz opowiadania o przygodach małych kotów, dzieci znajdą w niej naklejką na boczną szybę samochodu. Mamy nadzieję, że naklejka będzie przypominała wszystkim małym podróżnikom o zasadach bezpieczeństwa, nawet podczas krótkich przejazdów samochodem.

Od pierwszego czerwca zapraszamy do placówek Kredyt Banku i Warty po bezpłatne egzemplarze pierwszej części książeczki „Kocie podróże małe i duże – dla tych wszystkich co nie wiedzą po co w fotelikach siedzą”.


UWAGA KONKURS PLASTYCZNY! UWAGA KONKURS PLASTYCZNY! UWAGA KONKURS PLASTYCZNY!

Czekamy na prace, w dowolnej technice, przedstawiające foteliki marzeń – czyli ciekawe pomysły na udoskonalenie fotelików bezpieczeństwa. Może foteliki powinny być wyłożone mięciutkim futerkiem i mieć mnóstwo schowków na skarby, a może słuchawki stereo do słuchania bajek i muzyki? Im bardziej ciekawe i zaskakujące będą Wasze pomysły, tym lepiej.
Na zwycięzców konkursu czekają fantastyczne nagrody, między innymi filmy, książki i zabawki.
Prace należy przesyłać w terminie do 4 lipca 2008 roku (liczy się data stempla pocztowego) pod adres:
MCA Agencja Reklamowa
„Mój fotelik jest OK!”
ul. Saska 70/1
03-914 Warszawa
Do pracy należy dołączyć podpisaną zgodę rodzica/opiekuna na udział niepełnoletniego dziecka w konkursie, której wzór znajduje się na czarno-białych stronach wkładki w środku książeczki – można go też pobrać ze strony www.podrozenamedal.pl, na której dostępny jest również regulamin konkursu.
W podpisie pracy należy podać imię, nazwisko oraz wiek uczestnika konkursu.
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 4-5 lat i 6-7 lat przez specjalne jury, w którego skład wejdą przedstawiciele Partnera programu „Podróże na medal” – Kredyt Banku i Warty – oraz Organizatorów.
Do udziału w konkursie zapraszamy również dzieci w wieku, który wykracza poza podane wyżej kategorie. Ciekawe prace na pewno zostaną nagrodzone.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 lipca 2008 roku na naszej stronie internetowej, a nagrody zostaną przesłane pocztą.


A to krótki fragment z tej książeczki:
W Warszawie, na Mokotowie,
mieszkali państwo Kotowie.
Kot, Kotka, z dwojgiem dzieciaków –
– puszystych, małych kociaków.
Kitka grzbiecik miała w prążki
i lubiła nosić wstążki.
Kitek miał przy uszku łatkę,
często wkładał spodnie w kratkę.
Dnia każdego małe koty
wymyślały różne psoty.
(…)
Jakby tego było mało,
stale coś im się zdarzało:
a to Kitek zgubił czapkę,
a to przyciął sobie łapkę,
a to Kitka się zgubiła,
bo motylki dwa goniła,
to znów się na drzewo wspięli
i zejść z niego nie umieli.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj