Kolczyki u niemowlęcia
fot. Fotolia

"Czy płakała? Tak. Czy tego żałuję? Nie!" – mama broni przekłuwania uszu niemowlętom

Młoda mama stanęła w obronie przekłuwania uszu niemowlętom. "To nie znęcanie się nad dzieckiem!" – przekonuje. Po czyjej jesteś stronie?
Hanna Szczesiak
Kolczyki u niemowlęcia
fot. Fotolia
Na facebookowym profilu poświęconym kolczykowaniu ciała pojawiło się nagranie z przekłuwania uszu 4-miesięcznej dziewczynce. Na mamę dziewczynki spłynęła fala krytyki. Jedna z użytkowniczek Facebooka stanęła w jej obronie.

Przekłuwanie uszu niemowlętom to nic złego?

Rebekah Musson 2 lata temu przekłuła uszy swojej 4-miesięcznej córeczce. Gdy na Facebooku pojawiło się nagranie z przekłuwania uszu niemowlęciu, pojawiło się pod nim wiele negatywnych komentarzy. Niektórzy nazywali kolczykowanie niemowląt "znęcaniem się nad dziećmi". W rozmowie z lokalnym serwisem Rebekah przyznała, że choć jej córka również płakała podczas przekłuwania, podobnie jak dziewczynka na filmie, nie żałuje swojej decyzji. "Pięknie wygląda w kolczykach, uwielbia je zmieniać, jak ja. Teraz ma dwa i pół roku, ma swoje własne pudełeczko na biżuterię z mnóstwem kolczyków, jak jej mamusia. Nie wiem, jak ktoś może nazywać to znęcaniem się nad dzieckiem. To bolało tylko przez sekundę" – powiedziała Rebekah.

Nagranie usunięto z Facebooka, jednak wciąż można je zobaczyć w innych serwisach.

Redakcja poleca: Choinka ze słomek - jak ją zrobić [WIDEO]
Choinka ze słomek jest prosta w wykonaniu, a potrzebne materiały możesz znaleźć u siebie w domu. Aby zrobić ciekawe ozdoby świąteczne, wystarczą słomki i odrobina kleju. Obejrzyj film z instruktażem i zobacz jak w kilka minut wyczarować choinkę ze słomek do napojów.

Kolczyki u niemowląt? Nie, dziękuję!

Przyznaję – nie mogę spokojnie oglądać takich filmów. Nie rozumiem, dlaczego matki przekłuwają niemowlętom uszy. W naszej kulturze kolczyki nie mają rytualnego znaczenia, są ozdobą. Czy kilkumiesięczne niemowlę naprawdę potrzebuje upiększenia? Jestem przeciwniczką kolczyków u dzieci co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze, kolczykowanie boli. Jaka matka świadomie decyduje się zadać swojemu dziecku ból? Po drugie, przebijanie ucha pistoletem nie jest dobrą metodą przekłuwania uszu. To nie "kłucie", a rozrywanie tkanki ucha kolczykiem – brrr, czy tego rodzice chcą dla swoich dzieci? Co więcej, zawsze istnieje ryzyko infekcji lub uczulenia na tworzywo, z którego wykonane są kolczyki. Po co fundować swojemu dziecku taką "przyjemność"? Po trzecie, dziecka nie trzeba upiększać! Po czwarte, inwazyjne ingerowanie w ciało własnego dziecka jest naruszeniem jego praw. Tak, dziecko to mały człowiek, który w przyszłości będzie mógł o sobie decydować. Rodzice nie powinni podejmować takich decyzji w jego imieniu!

Zobacz także: Tatuowanie dziecka to szczyt głupoty! Zobacz wstrząsający film

Źródło: hulldailymail.co.uk
Oceń artykuł

Ocena 5 na 9 głosy

Zobacz także

Popularne tematy