GRY
 
 

Kolędowanie po angielsku? Czemu nie!

Nawet jeśli maluch nie zna angielskiego, z pewnością nie przeszkodzi mu to w śpiewaniu, a może być to świetna okazja do nauki języka obcego. Przygotowałyśmy dla was teksty świątecznych piosenek i kolęd dla dzieci właśnie w języku angielskim.

Kolędy dla dzieci
fot. Fotolia
Podczas przygotowań do Bożego Narodzenia warto zadbać o świąteczną oprawę, nie chodzi tylko o ozdoby. Maluch, który śpiewa kolędy, potrafi naprawdę wprawić w świąteczny nastrój!  Oprócz polskich kolęd i pastorałek warto sięgnąć po piosenki anglojęzyczne, które są bardzo przyjemne i łatwo wpadają w ucho. Nawet jeśli maluch nie zna angielskiego i nie przeszkodzi mu to w śpiewaniu, a może być świetną okazją do nauki języka obcego.

Nauka przez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że języków obcych dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, dlatego śpiewanie kolęd i świątecznych piosenek po angielsku może być idealną formą nauki. Podobnie, jak w przypadku polskich kolęd warto jednak nie zmuszać dziecka do śpiewania. Pozwól, by melodia sama wpadła w ucho maluchowi. Możecie tej samej piosenki słuchać w różnych wariantach i znaleźć wersję, która się wam najbardziej spodoba.

Zobacz także: Jak dobrze znasz słowa kolęd? Rozwiąż quiz!
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Merry Christmas

Dla małych dzieci nie jest aż tak ważne, by zrozumieć każde słowo. Możesz co jakiś czas wtrącić słówko z piosenki i zapytać, czy dziecko wie, co ono oznacza. W sieci zajdziecie animowane filmiki dla najmłodszych, które pomogą zrozumieć tekst piosenki. Możesz także pokusić się o wersję z pokazywaniem, która może być na początek łatwiejsza niż samo zapamiętywanie słów. Jak najłatwiej nauczyć dziecko? Przez wspólne śpiewanie w domu, w samochodzie, w kuchni, gdziekolwiek, byle razem i w radosnej atmosferze. Powodzenia i Wesołych Świąt!

Ocena (2 oceny)

5.0
Doładuj
Przeładuj