fot. Fotolia.pl

Kolejne kontrowersje z in vitro w tle: Został ojcem swojego brata i zaadoptował swoje dziecko

Brytyjczyk zapłodnił in vitro matkę i urodził mu się brat – brytyjski sąd orzekł, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.
Aneta Grinberg
fot. Fotolia.pl
Brytyjczyk, którego nazwiska media nie ujawniają, ma ok. 25 lat i nie jest na stałe związany z żadną kobietą. Chcąc mieć dziecko, skorzystał z pomocy surogatki. Początkowo miała nią zostać daleka krewna, ale wycofała się z powodów zdrowotnych. Z pomocą mężczyźnie przyszła wtedy jego własna matka i poczęte przez in vitro dziecko urodziło się jako... brat własnego ojca – informowały ogólnopolskie media.

Chłopczyk, który przyszedł na świat, był według prawa bratem mężczyzny, więc musiał on adoptować swoje dziecko. Sąd Najwyższy w Londynie pozytywnie dla 25-latka rozstrzygnął sprawę, ale to precedens w sądownictwie i sprawa jest pierwszym takim przypadkiem na Wyspach. Sędzia, choć zaznaczył, że wszystko przebiegło zgodnie z prawem, przestrzegł jednak rodaków przed zbyt pochopnym wykorzystywaniem metody in vitro.
Źródło: Radio Trójka

A wy co sądzicie o takich przypadkach w przededniu przyjęcia przez Sejm ustawy o in vitro w Polsce?

Polecamy: Dzięki in vitro coraz starsze kobiety rodzą dzieci.
Redakcja poleca: Rozwój zarodka - film
Zobacz, jak wygląda rozwój zarodka w pierwszych dniach od zapłodnienia in vitro. Film złożono ze zdjęć robionych co 15 minut. Zarodki monitorowano za pomocą embrioskopu.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy