kiedy wejdą w życie nowe obostrzenia?
fot. Adobe Stock

Nowe obostrzenia wejdą w życie w ciągu najbliższych dni? Wiele na to wskazuje

Podobnie jak w ubiegłym roku wraz z nadejściem jesieni i rozpoczęciem roku szkolnego rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Wprowadzenie nowych obostrzeń wydaje się nieuniknione. Wiemy, kiedy może to nastąpić.
Joanna  Biegaj
kiedy wejdą w życie nowe obostrzenia?
fot. Adobe Stock
Dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz ustalił, kiedy prawdopodobnie wejdą w życie nowe obostrzenia. Być może wprowadzenie restrykcji nastąpi już w ciągu najbliższych dni.

Kiedy zostaną wprowadzone nowe obostrzenia?

Jakiś czas temu minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że rozmowy na temat wprowadzania obostrzeń rozpoczną się, gdy dziennie będzie potwierdzonych ponad tysiąc nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Podczas konferencji prasowej poinformował, że „poniżej tego poziomu prowadzenie dyskusji na temat zaostrzeń jest po prostu bezprzedmiotowe”. Adam Niedzielski zaznaczył jednak, że resort ma „przygotowany model definiowania stref na poziomie powiatowym”.

Jak podaje RMF FM, zdaniem epidemiologów przekroczenie granicy tysiąca zakażeń dziennie nastąpi już w ciągu najbliższych dni. W czwartek (23.09.) odnotowano 974 nowych zakażeń, w sobotę (25.09.) było to 917 przypadków. Liczby te pokazują, że nieuchronnie zbliżamy się do momentu wprowadzenia przez rząd nowych restrykcji.

Jakie restrykcje zostaną wprowadzone?

Z ustaleń reportera RMF FM wynika, że powinniśmy być przygotowani na:
  • wprowadzenie ostrzejszych limitów dla osób niezaszczepionych,
  • wprowadzenie obowiązku zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu,
  • ograniczenie zgromadzeń oraz imprez.

Prawdopodobnie restrykcje będą obowiązywać w poszczególnych powiatach lub grupach powiatów, gdzie jest najwięcej niezaszczepionych osób, a także największa liczba osób zakażonych, które trafiają do szpitala.

Niektóre regiony już rozpoczęły przygotowania do czwartej fali koronawirusa. W województwie mazowieckim władze rozważają uruchomienie drugiego szpitala w tym regionie dla zakażonych. Uruchomienie placówki w Radomiu miałoby nastąpić już 4 października.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy