GRY
 
 

Kolejne ulgi dla dużych rodzin w Polsce w 2015 roku

Od stycznia 2015 roku obowiązują kolejne ulgi dla rodzin wielodzietnych. Do Karty Dużej Rodziny zawitały m.in. zniżki na przejazdy kolejowe, paszportowe przy wydawaniu aktów w USC oraz na bilety do parków narodowych.

fot. Fotolia.pl
Ustawa podpisana pod koniec grudnia 2014 roku przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego rozszerza na dorosłych członków rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny ustawowe zniżki na przejazdy kolejowe: 37% ulgi przy przejazdach publicznym transportem kolejowym na podstawie biletów jednorazowych oraz 49% ulgi dla posiadaczy biletów miesięcznych. Rodziny te otrzymają również ulgi w opłacie paszportowej: 75% w przypadku dzieci oraz 50% dla rodziców. Rodziny wielodzietne będą także zwolnione od tego roku z opłat za wstęp do parków narodowych oraz za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego przy staraniu się o przyznanie Karty. 
- Karta Dużej Rodziny powiększa się z dnia na dzień, dzięki czemu posiadacze Karty mogą korzystać z coraz szerszej oferty zniżek przygotowanych specjalnie dla nich - powiedział minister Kosiniak-Kamysz.

Od 1 grudnia członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour oraz na stacjach paliw Lotos. W sumie Karta uprawnia do zniżek już w ponad 1000 miejscach.
Lista wszystkich zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl.

Zobacz też: Ulga na dzieci w PIT-ach za 2014 rok.

 Do tej pory wydano już ponad pół miliona tys. Kart. Złożonych wniosków o jej wydanie jest ponad 699 tysięcy. Szacuje się, że w ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.
 
Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
 
Polecamy: Karta Dużej Rodziny - wniosek do druku.
 
Redakcja poleca: Jak Anna Guzik, gwiazda "Na Wspólnej", daje sobie radę z trzema córeczkami? [WIDEO]
Anna Guzik, znana szerszej publiczności jako serialowa Żaneta z "Na Wspólnej", jest prywatnie mamą bliźniaczek, Basi i Niny, które urodziły się w marcu 2016 roku oraz 9-miesięcznej Bogny. Jak udaje jej się łączyć pracę i obowiązki macierzyńskie? Czy zabiera dzieci na plan zdjęciowy?
Doładuj
Przeładuj