GRY
 
 

Kolka u niemowląt: objawy i leczenie - film

O kolce u niemowlaka mówi doświadczony pediatra - jak rozpoznać kolkę i jak pomóc dziecku? Czy niemowlę cierpiące na kolkę trzeba pokazać lekarzowi?

Kolka u niemowlaka to problem wielu niemowląt i ich rodziców. Kolka niemowlęca rozpoczyna się nagle, najczęściej około 3 tygodnia życia dziecka. Ataki kolki zazwyczaj zdarzają się codziennie o tej samej porze, najczęściej wieczorami. Płacz przy kolce niemowlęcej jest intensywny i może trwać nawet przez kilka godzin. Rodzice czują się bezradni, bo cierpiące na kolkę dziecko silnie płacze, a oni nie potrafią mu pomóc. Kolka często jest mylona z płaczem niemowlaka z innej przyczyny, dlatego obejrzyj film i dowiedz się od pediatry, jakie są objawy kolki niemowlęcej i jak leczyć kolkę.

Kolka u niemowlaka

Kolka niemowlęca dotyka też rodziców: bezradność, poczucie bezsilności i długotrwały głośny płacz dziecka nie pozostają obojętne dla psychiki opiekunów. Są różne sposoby na kolkę, niektóre bardziej, inne mniej skuteczne, ale jedno jest pewne: najlepszym sposobem na kolkę jest... czas. Ataki kolki niemowlęcej mijają najczęściej równie nagle jak się pojawiła, około 3-4 miesiąca życia dziecka. Zobacz, co o kolce u niemowlaka mówi pediatra.

Film powstał we współpracy z Centrum Medycznym  
Kolka u niemowlaka
Polmed, pediatra, kolka u niemowląt
Doładuj
Przeładuj